Monday, 27 December 2010 16:20

Vai grimst? Nē, peld!

Iepazīstieties ar neskaitāmu un nevajadzīgu glābšanas operāciju izraisītāju, franču mākslinieku Julien Berthier, cilvēku kurš vēsā mierā stūrē savu "grimstošo" kuģi, lai ko arī citi par to nedomātu. Lai arī dažiem varbūt izskatās, ka šī ir grimstoša jahta, tas tomēr ir pilnvērtīgs un funkcionāls atpūtas kuģošanas līdzeklis.

Iesākumā visam bija franču īpatņa savulaik Normandijā atrastā 21 pēdu garā, pavisam sliktā stāvoklī esošā jahta, kura jau bija nolemta aizmirstībai. Tomēr Julien meistarīgi pamanījās jahtu sadalot uz pusēm uzbūvēt tādu ūdens transporta līdzekli, kādu agrāk neviens nebija vēl redzējis un piedzīvojis. Jāsaka gan, ka šī, sākotnēji ar ar vēja spēku uz priekšu dzītā laiva, vairs nav burājama, jaunais īpašnieks tajā ir ievietojis divus elektriskos motorus. Pēc paša vārdiem jaunais darinājums Love Love esot viegli vadāms, tomēr pārāk lieli viļņi tam nav īpaši piemēroti.

Skaidrojot pašas idejas rašanās vēsturi, 35 gadus vecais mākslinieks atzīst, ka ir vēlējies iemūžināt dažu sekunžu acumirkli tieši pirms kuģa nogrimšanas, šādi iegūstot šī dramatiskā mirkļa paildzinājumu laika izteiksmē. Un jāatzīst, tas viņam tiktiešām ir arī izdevies. Lai arī pirmajā acu uzmetienā rodas šaubas par ši ūdens transporta līdzekļa jūrsaspējām, tomēr tās neesot mazas. To pierādījis arī pats īpašnieks cita starpā ar Love Love šķērsojot arī Britu kanālu. Burājot Vācijas ūdeņos francūzis ir jau izraisījis aptverošu glābšanas operāciju vēl pirms ienākšanas pirmajā ostā. Un tas neskatoties uz to, ka gan ostas administrācija, gan ūdens policija un glābšanas dienests ticis brīdināts jau iepriekš par īpanējā burātāja ierašanos. Pilnīgi ir pieticis ar kāda līdzjūtiga un uztrauka aculiecinieka zvanu glābšanas dienestiem, lai 20 vīru komanda tiktu sacelta kājās "grimstošās" jahtas glabšanai.

Pēc pēdējām ziņām gan jahta savu īpašnieku ir jau mainījuis par visai apaļu summu - 50 000 Britu mārciņām.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE