Thursday, 11 April 2013 23:12

Sākusies kvalifikācija prestižajai La Solitaire du Figaro

Ceturtdien, 11. aprīlī ap plkst.13:00 (pēc Latvijas laika) iepretim Vendee Globe mājvietai Lessabldelonai (Les Sables d’Ollonne) tika dots starts figaro burātāju sacīkstēm “Solo Arrimer”. Tās vienlaicīgi ir gatavošanās un kvalifikācija solo sacīkstēm “La Solitaire du Figaro” (1,938 j.j. / 4 etapi), kas sāksies 2.jūnijā Bordo.

Šogad “Solo Arimes” piedalās 26 burātāji, kuru vidū ir tādi labi zināmi un panākumiem bagāti solo burātāji kā Mišels Desežū (Michel Desjoyeaux) aka Profesors, Jans Elis (Yann Elies), Armels Lekleašs (Armel Le Cléach), Žeremijs Bejo (Jérémie Beyou) un Nikolas Lunvens (Nicolas Lunven), kā arī Žils Lebauds (Gilles le Baud). Tāpat sacīkstēs piedalās arī seši jauniņie jeb “rookies”, kam šīs būs pirmās nopietnās jūrasburāšanas sacīkstes, tai skaitā arī talantīgajiem britu “Artemis Offshore Academy” studentiem - Edam Hilsam (Ed Hill) un Džekam Boutelam (Jack Bouttell).

Sacīkstes sākas un beidzas Les Sables d’Ollone un ilgst apmēram 48 stundas. Kopējās distances garums ir 305 j.j. Burātāji vispirms dodas uz dienvidiem līdz Larošelai, no kurienes, ar labo bortu apņemot îles de Ré, tālāk dodas uz ziemeļiem gandrīz līdz Kiberonai, no kuriens dodas atpakaļ uz Les Sables d’Ollone.

Apbalvošanas ceremonija plānota 13. aprīlī.

“Solo Arrimes” notiek kopš 2003.gada un ir viena no "Figaro Beneteau" klases regatēm. Burātāji tājā piedalās ar “Figaro Bénéteau 2” tipa laivām.

Dalībnieku progressam tiešsaistē var sekot līdzi šeit: http://yb.tl/sfa2013

 

 

"SOLO ARRIMER" dalībnieki:

1.Jean Ahrweiller - FRA/14/ Region Basse Normandie/ Rookie

2.Jérémie Beyou  - FRA/40/ Maitre Coq / SDF* 2005,2011/ VG** 2013

3.Henry Bomby  - GBR/19/ ZHIK-Made for water

4.Jack Bouttell  - GBR/77/Artemis77/ Rookie

5.Thierry Chabagny  - FRA/92/ Gedimat

6.Nick Cherry - GBR/23/ Artemis 23

7.Michel Desjoyeaux  - FRA/34/ TBS/ SDF 1992,1998,2007 / VG 2001, 2009 (uzvarētājs)

8.Frédéric Duthill  - FRA/7/ Sepalumic

9.Yann Eliés  - FRA/10/ Groupe Queguiner-Leucemie Espoir / SDF 2012/ VG 2008

10.Mathieu Girolet  - FRA/86/ Lafont Presse

11.Sam Goodchld  - GBR/85/ Vascoe de Gama

12.Ed Hill  - GBR/37/Artemis 37/ Rookie

13.Benoit Hochart  - FRA/-/ Aquarius/ Rookie

14.David Kenefick - IRE/45/ Full Irish/ Rookie

15.Morgan Lagraviére - FRA/1/ Vendée

16.Gilles Le Baud  - FRA/60/ Carnac Thalassso & Spa / SDF 1973,1978

17.Armel Le Cléac’h - FRA/62 / Banque Populaire / SDF 2001,2003 / VG 2009,2013 (2.vieta)

18.Yannig Livory - FRA/67/ Thermacote France

19.Alexis Loison  - FRA/28/ Groupe Fiva

20.Nicolas Lunven - FRA/3/ Generali

21.Xavier Macaire - FRA/8/ Herault

22.Pail Meilhat - FRA/6/ Skipper Macif

23.Jean Pierre Nicol - FRA/68/ Bernard Controls

24.Claire Pruvot  - FRA/55 / Port de Caen Quistreham / Rookie

25.Fédéric Rivet - FRA/ 22/ DFDS Seaways

26.Julién Villion - FRA/74/ Seixo Habitat

 

*SDF - Solitaire du Figaro

** Vendee Globe

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE