Tuesday, 16 August 2016 16:55

Jahta Spaniel aizvada vienu no savām sekmīgākajām Tall Ships Races regatēm

Jahta Spaniel aizvada vienu no savām sekmīgākajām Tall Ships Races regatēm Foto: The Tall Ships Races A Coruña

Latvijas mācību buru jahta Spaniel šā gada starptautiskajā regatē The Tall Ships Races bija ātrākā jahta pēc faktiskā laikā, iegūstot regates speciālo apbalvojumu.

Tas The Tall Ships Races regatē daudzkārt balvas izcīnījušai jahtai ir pirmais šāda veida apbalvojums, un viens no sešiem šā gada regates panākumiem.

Regates trīs posmu sacensībās Spaniel distancē kopā pavadīja 8 dienas, 13 stundas, 48 minūtes un 15 sekundes.

Pirmo posmu, kas sākās 13. jūlijā Torbejā, uz kurieni regates starts tika pārcelts no Antverpenes slikto laikapstākļu dēļ, un noslēdzās Lisabonā, jahta Spaniel Jura Radusa veica 6 dienās 2 stundās, 13 minūtēs un 15 sekundēs, noejot aptuveni 770 jūras jūdzes, finišā ierodoties pirmā.

Savā ieskaites grupā (jau pēc laika pārrēķina) komanda ieguva 2. vietu, bet kopvērtējumā 21 komandu konkurencē tā ierindojās 9. vietā.

Otrajā posmā Lisabona - Kadiza (Spānija), kas sākās 25. jūlijā, Latvijas komanda kapteiņa Ivo Ivanova vadībā finišēja trešā pēc ceļā pavadītas 1 dienas, 10 stundām un 29 minūtēm. Savā grupā pēc laika pārrēķina jahta ierindojās 7. vietā, bet kopvērtējumā ieņēma 23. vietu.

Noslēdzošajā posmā no Kadizas uz Lakoruņu sacensības notika līdz Sagrešas punktam (Portugāle). Starts tika dots 31. jūlijā, bet finiša līniju Spaniel komanda kapteines Līgas Platais vadībā šķērsoja pēc 1 dienas, 1 stundas un 6 minūtēm, ierindojoties otrajā vietā.

Tāpat šajā posmā Spaniel pēc laika pārrēķina gan savā grupā, gan kopvērtējumā izcīnīja 3. vietu.

Kopvērtējumā Spaniel savā klasē ierindojās 2. vietā, bet kopējā ieskaitē - 6. vietā.

Visi rezultāti

No 1998. gada līdz šim gadam 45 sacensību posmos jahta Spaniel ir izcīnījusi 21 godalgotas vietas - astoņas ­1. vietas, piecas ­2. vietas, astoņas ­3.vietas, kā arī deviņas speciālās balvas.