Friday, 29 July 2016 22:48

Jahta Spaniel Tall Ships Races otrajā posmā paliek septītie klasē, kopvērtējumā - 23. vietā Foto: Sail Training International

Šodien (29. jūlijs) publicēti starptautiskās mācību regates Tall Ships Race otrā posma oficiālie rezultāti, saskaņā ar kuriem Latvijas jahta Spaniel kapteiņa Ivo Ivanova vadībā savā grupā (grupa C) ieņem 7. vietu.

Kopvērtējumā Latvijas komandai ir 23. vieta.

Par šā posma uzvarētājiem pēc absolūtā laika kļuva jahta Jolie Brise (Lielbritānija), kas uzvarēja arī savā ieskaites grupā (grupa B), līdz ar to kļūstot par absolūto regates uzvarētāju. Jolie Brise uzvarēja arī regates pirmajā posmā no Antverpenes uz Lisabonu.

Jahtu grupā (C grupa) uzvaru svinēja jahta Hosanna (Francija), bet Igaunijas jahta ST IV ierindojās augstajā 2. vietā, kopvērtējumā ieņemot astoto vietu.

Lielo burinieku grupā (A grupa) uzvarēja Statsraad Lehmkuhl (Norvēģija), kas kopvērtējumā ierindojās 2. vietā. Bet mazāko dalībnieku grupā (D grupa) par uzvarētājiem kļuva jahta Sea Lion of  London (Lielbritānija), kas bija pirmā, kas šķērsoja finiša līniju.

Pavisam regates otrajā posmā piedalījās 44 burinieki un jahtas.

Visi rezultāti

Tall Ships Races 2016 sacensības sākās 10. jūlijā Antverpenē, no kurienes komandas devās uz Lisabonu (Portugāli). Starts uz Kadizu (Spānija), kas regati uzņēma jau ceturto reizi, tika dots 25. jūlijā.  Svētdien, 31. jūlijā, komandas dosies kruīza braucienā uz Lakoruņu (Spānija), kas būs arī regates, kas šoga svin savu 60. gadadienu, noslēdzošā pieturvieta.

Avots: Sail Training International