Saturday, 13 August 2016 02:46

RS:X buratāji Vanrijselberghs un Dempsijs Rio sadala pirmās medaļas burāšanā un atkārto vēsturi

Dorians Vanrijselberghs (Nīderlande) piektdien, 12. augustā, Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu vējdēļu RS:X vīriešu ieskaitē. TIkmēr Niks Dempsijs (Lielbritānija) ir kļuvis par sudraba laureātu.

Šādas vietas abi burātāji ieguva arī iepriekšējās Olimpiskajās spēlēs Londonā.

Lai arī šobrīd ir noslēgušās tikai priekšsacīkstes, kurās noskaidroti desmit spēcīgākie burātāji, Vanrijselbergha un Dempsija punktu skaits ir krietni pārsvarā par nākamajiem tuvākajiem sekotājiem, kas jau šobrīd provizoriski ļauj viņus pasludināt par medaļniekiem.

Tāpat abu savstarpējā punktu attiecība ir tāda, kas ļauj jau šobrīd noteikt pirmo divu godalgu ieguvējus.

Vanrijselberghs kvalifikācijā nopelnīja 23 punktus, Dempsijs - 44 punktus, bet nākamajam sekotājam Pjotram Miškam (Polija) ir 70 punkti. Šādā izkārtojumā burātāji ir arī pēc faktiskā rezultāta, pirms viena sliktākā izslēgšanas. 

Tomēr, tā kā rezultātu joprojām ir iespēja apstrīdēt, abiem būs jāpiedalās arī pēdējā braucienā, kurā oficiāli tiks sadaliti medaļu un pirmo desmit vietu ieguvēji.

Abi burātāji sacensībās dominēja jau no to sākuma 8. augustā. Pēc pirmās dienas līderis bija Dempsijs, bet turpinājumā vadību pārņēma Vanrijselberghs, kurš kopumā septiņas reizes finišējā pirmais, kamēr Dempsijs finišā pirmais bija tikai trīsreiz.

Tikmēr uz bronzas medaļu ir trīs pretendenti - Pjotrs Miška (Polija), kurš trešajā vietā satbili noturējās visu kvalifikācijas laiku, Pjērs Lekoks (Francija) un Bairons Kokalanis (Grieķija).

Medaļu izcīņas brauciens plānots 14. augustā. 

Visi rezultāti

RS:X vīrieši - TOP 10 pēc kvalifikācijas braucieniem

Dorians Vanrijselbergs (Nīderlande) - 23

Niks Dempsijs (Lielbritānija) - 44

Pjotrs Miška (Polija) - 70

Pjērs Lekoks (Francija) - 72

Bairons Kokalanis (Grieķija) - 78

Tonijs Vilhelms (Lielbritānija) - 90

Rikardo Santošs (Brazīlija) - 106

Matiass Kamboni (Itālija) - 117

Čengs Čuns Leungs (Honkonga) - 120

Ivans Pastors Lafuentēns (Spānija) - 123