Monday, 19 September 2016 07:12

Engures jahtklubs sezonu noslēdz ar rekordlielu dalībnieku skaitu

Engures jahtklubs sezonu noslēdz ar rekordlielu dalībnieku skaitu Foto: jahtklubs Engure

Jahtkluba Engure sezonas noslēdzošajā regatē jūras jahtu grupā (LYS) sestdien (17. septembrī) par uzvarētājiem kļuva jahta Kiki.

No uzvarētājiem atpaliekot par 4 minūtēm un 41 sekundi, otro vietu izcīnīja jahta Reki.

Trešajā vietā ierindojās jahta Paulina.

Sacensībām kopumā bija pieteikušās divas Laser klases švertlaivas un 17 jahtas, kas ir jauns rekords Engures jahtkluba rīkotajā sezonas noslēdzošajā regatā. Uz starta no tām izgāja 15 jahtas un abas Laser laivas.

Sacensības notika Rīgas jūras līcī pie Engures ostas maršrutā Engure – Mērsrags - Engure. Dalībniekiem bija  jāveic viens aplis 21,1 jūras jūdzes garumā. Brauciena starts tika dots atsevišķi katrai jahtai pēc iepriekš pārrēķinātā laika uz distances garuma.

Dalībnieki vidēji distancē pavadīja no aptuveni četrām līdz septiņām stundām.

Jahtas regatē ieņemtā vieta ir vienāda ar jahtas pozīciju attiecībā pret citām dalībniecēm brīdī, kad jahta šķersoja finiša līniju.

Visi rezultāti

Tikmēr Optimist klasē uz starta stājās 22 dalībnieku no Engures, Pilsētas un Rīgas jahtklubiem, bet Laser 4.7 klasē  - divi dalībnieki.

Laser 4.7 klasē Loretas Amsilas un Dāvja Novika duelī pārliecinošu uzvaru izcīnīja Loreta Amsila. Amsila bija pirmā visos sešos braucienos.

Optimist klasē sešu braucienu summā par uzvarētāju kopvērtējumā kļuva Ričards Jurciņš, otrais - Kārlis Dubra, trešais - Emīls Amsils.

Optimist A vecuma grupā uzvarēja Ričards Jurciņš, Optimist B grupā - Kārlis Dubra, Optimist C grupā - Paula Laipniece.

Visi rezultāti - Laser 4.7, Optimist un Optimist C grupa.

/Avots: jahtklubs Engure /