Tuesday, 24 March 2015 22:39

Rīgas jahtkluba burātāji slīpē burātprasmes treniņnometnē Spānijā

Rīgas jahtkluba burātāji slīpē burātprasmes treniņnometnē Spānijā Foto: Team Rene Racing

Lai labāk sagatavotos pasaules čempionātam Optimist laivu klasē, kas notiks šā gada augustā Polijā, Rīgas jahtkluba burātāji Agija Ēlerte, Martins Atilla un Eduards Pļaviņš no 13.līdz 20.martam aizvadīja intensīvu treniņnometni Barselonā (Spānija), informē Rīgas jahtkluba pārstāve Inga Jākobsone. 

Treniņnometni vadīja pieredzējušais Winner Team Optimist klases treneris no Somijas Renē Abners (Rene Abner) un tajā piedalījās 12 labākie burātāji no Somijas, Igaunijas un Latvijas, kā arī vietējie burātāji no Katalonijas un Spānijas.

“Pirmajās dienās Vidusjūra mūs iepriecināja ar nelielu, "sezonas sākuma" vēju un saulainu laiku, kas ļāva sportistiem pēc rīta rosmes pavadīt uz ūdens visu dienu intensīvos treniņos, uzmanību vēršot uz sacensību stratēģiju un taktiku startos un pirmajā kreicē. Katras dienas noslēgumā - dienas treniņa analīze, pašiem sportistiem vērojot un diskutējot trenera safilmētos video materiālus”, pastāstīja Jākobsone.

Treniņnometnes ietvaros sportistiem bijusi iespēja arī praktiski papildināt zināšanas buras tākelēšanā ļoti pieredzējušā burāšanas eksperta un trenera Eduarda Rodes (Spānija) vadībā, kurš jaunajiem burātājiem sniedza interesantus un vienkāršus paņēmienus, kā pārbaudīt masta lieci, buras aerodinamiku masta lieces rezultātā, masta pēdas ietekmi un citus vērtīgus ieteikumus, kas varētu noderēt dažādās situācijās uz ūdens.

Treniņnometnes otrajā pusē Vidusjūra nolēma pārbaudīt burātāju fizisko sagatavotību ar vēju ap 15 -20 mezgliem un viļņiem 2 - 2,5 m un augstākiem. Tas prasīja no sportistiem īpaši labu izturību un burāšanas tehniku, sasniedzot maksimālu ātrumu sērfojot pa viļņiem.  

“Jāatzīst, ka šīs, pēdējās nometnes dienas, lai arī fiziski vissmagākās, sportistiem radīja vislielāko prieku. Tādējādi, treniņnometne mūsu sportistiem ievērojami papildināja teorētiskās un praktiskās zināšanas burāšanas stratēģijā un taktikā gan mierīgos, gan ekstrēmākos laika apstākļos, gan deva iespēju satikt jaunus draugus”, atklāj Jākobsone.

Visi trīs burātāji pārstāv Rīgas jahtklubu. Eduards Pļaviņš ir šā gada starptautiskās Winner Team komandā, bet Agija Ēlerte un Martins Atilla Winner Team komandu pārstāvēja 2014.gadā. 

 

FOTO: Optimist laivu klases burātāju treniņnometne Barselonā

 

 Foto: Team Rene Racing un Skautu Osta

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE