Saturday, 11 October 2014 00:00

Rudens Vejos 2014

Bezvējam mijoties ar vieglu vēju, Kauņā no 3.līdz 5.oktobrim aizvadītas sacīkstes Optimist, Laser (Standard, Radial), 470 un Finn jahtu klasē “Rudens Vejos”, kas šogad notika 24.reizi. 

Regatē, uzrādot labus rezultātus, startēja 18 Optimist un 10 Laser jahtu klases burātāji no Rīgas (5), Pilsētas (8), Priedaines (8), Engures (5) un Usmas (2) jahtklubiem. Kopā sacīkstēs piedalījās turpat 200 jauno sportistu no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Baltkrievijas un Polijas.

Optimist klasē, kurā tika aizvadīti pieci braucieni - trīs otrajā un divi pēdējā sacīkšu dienā, dalībnieki sacentās divās grupās - A (spēcīgākā grupa) un B grupā. Kopvērtējumā uzvaru izcīnīja mājinieks Laurinas Ivanauskas (j/k Bangpūtis). Radvilas Janulionis, kurš pēc viena rezultāta atmešanas ar Ivanausku dalīja vienādu punktu skaitu, ieguva otro vietu, bet bronzas vieta burātājai no Minskas Jekaterinai Sanko (j/k Sdušora Minska).

Labāko sniegumu no Latvijas burātājiem uzrādīja Eduards Pļaviņš (Rīgas j/k), kurš ar rezultātu 9-7-21 (atmests)-9-19 kopvērtējumā ieguva 12.vietu.

Optimist B grupā pirmās trīs vietas Polijas burātājiem no Mrarogo burāšanas skolas. 1.vieta  - Mikolajs Merklers, 2.vieta - Amēlija Linovska, 3.vieta - Jūliuss Hēbels. Bet no Latvijas labākā bija Leila Helga Sāra Tolstika no Engures jahtkluba.

Šīs sacīkstes bija starptautiskā debija Pilsētas jahtkluba burātājiem un labāko rezultātu izcīnīja Anna Vernere Optimist A grupā - 45.vieta un Agate Einause Optimist B grupā - 15.vieta.   

Latvijas burātāju izcīnītās vietas Optimist klasē

Optimist A grupa (65 dalībnieki)

12.Eduards Pļaviņš (Rīgas j/k)

19.Agija Ēlerte (Rīgas j/k)

42.Ance Anna Sekace (Rīgas j/k)

45.Anna Vernere (Pilsētas j/k)

46.Eduards Rāsna (?) (Pilsētas j/k)

50.Patriks Šulte (Pilsētas j/k)

52.Samanta Leitāne (j/k Engure)

63.Elza Cibule (Rīgas j/k)

64.Pāvils Stenko (Pilsētas j/k)

 

Optimist B grupa (59 dalībnieki)

7.Leila Helga Sāra Tolstika (j/k Engure)

10.Ričards Jurciņš (j/k Engure)

11.Māris Galenieks (Priedaines j/k)

15.Agate Einausa (Pilsētas j/k)

19.Mārcis Galenieks (Priedaines j/k)

26.Rihards Straume (Pilsētas j/k)

30.Emīls Miks Baškevics  (Pilsētas j/k)

32.Loreta Amsila (j/k Engure)

35.Raivis Lasmanis  (Pilsētas j/k)

 

Laser klasē dalībnieki dalījās Laser 4.7 (28 dalībnieki), Laser Standard (12 dalībnieki) un Laser Radial (27 dalībnieki). Katra no klasēm veica četrus braucienus.

Laser 4.7  jahtu klasē no Latvijas labāko rezultātu uzrādīja Veronika Čače no Usmas jahtkluba. Uzvaru klasē izcīnija Airidas Rutkauskas (j/k Bangpūtis).

Laser Radial jahtu klasē no Latvijas labākais sniegums bija Ričardam Zvilnam no Priedaines jahtkluba, bet 1.vieta Lietuvas vienai no labākajām burātājām Viktorijai Andrulītei (j/k Bangpūtis).

Laser Standard klasē ar 12 burātājiem 1.vietā Kārels Krūsmagi no Pērnavas jahtkluba.

 

Latvijas burātāju izcīnītās vietas Laser klasēs

Laser 4.7 (28 dalībnieki)

13.Veronika Čače (Usmas j/k)

16.Alens Bilde (Priedaines j/k)

17.Ēriks Zvilna (Priedaines j/k)

19.Helēna Rause (Rīgas j/k)

26.Toms Fišers-Blumbergs (Engures j/k)

 

Laser Radial (27 dalībnieki)

11.Ričards Zvilna (Priedaines j/k)

16.Artjoms Švecovs (Priedaines j/k)

17.Ella Spuriņa (Priedaines j/k)

20.Estere Kumpiņa (Priedaines j/k)

23.Ričards Čače (Usmas j/k)

 

470 klasē startēja četras ekipāžas no Kauņas, veicot četrus braucienus. Par uzvarētāju kļuva Emilis Valentinaitis pārī ar Antanas Gerasimavičiusu.

Finn klasē 8 dalībnieku konkurencē uzvarēja 1966.gadā dzimušais Adomas Janulionis.


Rudens vėjo regate ir viena no regatēm, balstoties uz kuru, Latvijas Zēģelētāju savienība nosaka gan Optimist, gan Laser jahtu klases burātāju rangu.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE