Monday, 01 September 2014 12:42

Atilla iegūst bronzu Tallinas jahtkluba kausa izcīņas sacīkstēs

Atilla iegūst bronzu Tallinas jahtkluba kausa izcīņas sacīkstēs Foto: organizatoru foto

Rīgas jahtkluba burātājs Mārtiņš Atilla svētdien izcīnīja bronzu Optimist jahtu klasē Tallinas jahtkluba kausa izcīņas sacīkstēs Optimist, Laser, Zoom 8 un 29er klasēs, kas no 29. līdz 31. augustam notika Lohusalā.

Atillas sniegums astoņos izvestajos braucienos bija ārkārtīgi mainīgs - trīs pirmās vietas, viena otrā un pārējie rezultāti robežās no 10 līdz 18.vietai, kas kopsummā tomēr par punktu ļāva apsteigt Agiju Ēlerti (Rīgas jahtklubs), kurai sacīkstēs kopvērtējumā 4.vieta. Savukārt Robertam Jānim Vancovičam (Rīgas jahtklubs) šajās sacīkstēs 6.vieta.

Optimist B grupā Atilla ieguva 1.vietu, bet Ēlerte uzvarēja meiteņu konkurencē.

Tallinas jahtkluba kausu 83 dalībnieku konkurencē izcīnīja lietuvietis Radvilas Janulionis (Bangputys j/k), sudrabs igaunim Keisam Lūram (Pērnavas jahtklubs).

Optimist jahtu klases sacīkstēs kopā piedalījās 5 Rīgas jahtkluba burātāji un 4 burātāji no Engures.

Laser 4.7

Astoņpadsmit laivu lielajā Laser 4.7 flotē no Latvijas startēja divi sportisti - Veronika Čače (Usmas j/k),  kura ieguva 5.vietu kopvērtējumā un 1.vietu meiteņu konkurencē, un Toms Fišers - Blumbergs (j/k Engure), kurš ierindojās 12.vietā.

Vietas uz pjedestāla savā starpā sadalīja Igaunijas sportisti no ROPK jahtkluba - Daniels Toevalja, Bo Arons Kusers un Mikaels Ristmets.

Laser Radial

Laser Radial klasē Latviju pārstāvēja trīs burātāji  - Ričards Čače (Usmas j/k), iegūstot 17.vietu, Dāvis Andersons (Rīgas j/k), finišējot 25.vietā, un Reinis Kālis (Rīgas j/k), noslēdzot 32 laivu lieto floti.

Par uzvarētāju šajā klasē kļuva lietuviete Viktorija Andrulīte (Bangputys j/k), otrā vietā ierindojās Somijas burātāja Monika Mikola, bet trešā - igauniete Anna Pohlaka.

Vienlaicīgi ar Tallinas jahtkluba kausa izcīņas sacīkstēm norisinājās arī Igaunijas čempionāts jauniešiem Optimist, Laser un Zoom 8 klasēs.

Čempioni pa klasēm:

Optimist  - Keiss Lūrs (Pērnavas jahtklubs), kurš čempiona titulu izcīnīja arī  Latvijas atklātajā čempionātā. Meiteņu konkurencē par Igaunijas čempioni kļuva Helēna Paisa (Kalevas jahtklubs).

Laser 4.7 - Daniels Toevalja, meiteņu konkurencē - Marisa Sersanta.

Zoom 8 - Jākobs Hauds, meiteņu konkurencē - Mērija Pihlasa.