Wednesday, 27 August 2014 09:35

Agija Ēlerte - Latvijas "Optimists" klases burātāju asociācijas burātāju reitinga līdere

Latvijas "Optimists" klases burātāju asociācija ir noteikusi Latvijas ”Optimist”  klases burātāju galīgo reitingu. Saskaņā ar publiskoto informāciju tajā pirmo vietu ieņem Rīgas jahtkluba burātāja Agija Ēlerte, kura ieņem pirmo vietu rangā arī meiteņu konkurencē. Otrajā ranga vietā atrodas Roberts Jānis Vancovičs, bet trešajā  - Eduards Pļaviņš. 

Reitinga aprēķins ir balstīts uz vienkāršo aprēķinu. Proti, reitings tiek aprēķināts, balstoties uz burātāja iegūtajiem rezultātiem sešos Latvijas kausa ieskaites posmos, atmetot divus sliktākos rezultātus pēc pirmajiem pieciem posmiem. Pēdējā posmā  iegūtais rezultāts, pat ja tas ir sliktākais iegūtais rezultāts salīdzinot ar pārējiem posmiem, atmests netiek. Tas tiek ieskaitīts kopējā vērtējumā un ir izšķirošais vietas noteikšanai reitingā. Vietu reitingā ietekmē arī izlaists ieskaites posms. Dalībnieka, kas nav piedalījies kādā ieskaites posmā, rezultātam klāt tiek skaitīts viens punkts par katru izlaistu posmu.

Sacīkstes, kas šogad ņemtas vērā, nosakot “Optimist”  klases burātāju reitingu:

  • Usmas kauss (07.-08.06.)
  • Kuivižu kauss (14.-15.06.)
  • Baltic Open Regatta (28.-29.06.)
  • Engures kauss (11.-13.07.)
  • Jūrmalas kauss (26.-27.07.)
  • Latvijas atklātais čempionāts (14.-17.08.)

Līdz ar to, lai gan Ēlerte un Vancovičs dala vienādu punktu skaitu - 8 punkti katram, Ēlertes iegūtā trešā vieta Latvijas kausa noslēdzošajā posma - Latvijas atklātajā čempionātā, bija izšķirošā reitinga vietas noteikšanā.

“Optimist” B grupā pirmajā vietā ir Eduards Muciņš (Rīgas jahtklubs), otrā vietā - Leila Helga Sāra Tolstika (Engures jahtklubs), trešajā vietā  - Ričards Jurciņš (Engures jahtklubs).

“Optimist” meiteņu konkurencē pirmajā vietā ir Agija Ēlerte, otrajā vietā - Ance Anna Sekace (Rīgas jahtklubs), trešajā vietā - Samanta Leitāne (Engures jahtklubs).

2013.gada sezonā augstākais reitings kopvērtējumā, tāpat kā meiteņu konkurencē bija Veronikai Čačei (Usmas jahtklubs), kura šogad startē Laser klasē.  

Latvijas "Optimists" klases burātāju asociācija reitinga aprēķinu veic katru gadu un šogad tajā bija iekļauti 55 burātāji no Rīgas jahtkluba (RJK), Usmas jahtkluba (UJK), Priedaines jahtkluba (PRJK), Jahtkluba Engure (EJK), Kuivižu jahtkluba (KJK), Pilsētas jahtkluba (PJK), Skautu ostas jahtkluba (SJK), Jahtkluba Auda (JKA) un Rojas jahtkluba (Roja). Reitings ir pamats, uz kura Latvijas Zēģelētāju savienība var veidot Latvijas izlasi Optimist klasē.

 

PIELIKUMĀ - REITINGU TABULA

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE