Wednesday, 16 July 2014 07:45

Noslēdzies Latvijas kausa Optimist un Laser klasēm ceturtais posms

Jūras svētku gaisotnē, svētdien Engurē noslēdzās ikgadējais Engures kauss, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas kausa jauniešiem ceturtais posms.

Šogad tas pulcēja 51 burātāju gan no lielākajām burāšanas skolām Latvijā, gan tikai otro sezonu darbībā esošā Pilsētas jahtkluba.

Skaita ziņā ar 15 dalībniekiem viskuplāk bija pārstāvēts Priedaines jahtklubs, kam seko Rīgas jahtklubs ar 12 dalībniekiem un jahtklubs Engure ar 10 dalībniekiem, Pilsētas jahtklubs ar 8 audzēkņiem, Usmas jahtklubs ar pieciem, bet jahtklubs Auda bija pārstāvēts tikai ar vienu dalībnieku. Lielākajai daļai sacīkstēs startējušo jauno burātāju no Pilsētas jahtkluba šīs bijušas pirmās sacensības jūrā un  īstas ugunskristības, piedzīvojot stipru vēju un jūras vilni, norādīts jahtluba mājaslapā.

Sacīkstes sākās, piektdien, 11.jūlijā, pieturoties stipram vējam. Tomēr, tam spītējot, tika veikti pirmie trīs braucieni. Katrā ieskaites grupā trīs dienu laikā dalībnieki veica 9 braucienus.

Laser 4.7 klasē deviņu dalībnieku konkurencē uzvaru izcīnīja Ēriks Zvilna (Priedaines jahtklubs). Zvilnam šī ir jau trešā uzvara šā gada Latvijas kausa posmos. Priekšpēdējā - Baltic Open Regatta posmā, kas notika no 28.līdz 29.jūnijam, burātājs nepiedalījās. Savukārt meiteņu grupā trīs dalīnieču konkurencē 1.vietu izcīnīja Veronika Čače (Usmas jahtklubs), kopvērtējumā ieņemot 2.vietu.

Laser Radial klasē, kurā startēja deviņas laivas, 1.vietu ieguva Ričards Čače (Usmas jahtklubs). Čače uzvarēja arī priekšpēdējā posmā. Meiteņu grupā, apsteidzot vienīgo konkurentiEniju Rudzīti  (Priedaines jahtklubs), uzvaru ieguva Estere Kumpiņa (Priedaines jahtklubs),  kopvērtējumā ieņemot 6.vietu.

Optimist klasē, kurā tradicionāli sacenšas lielākais burātāju skaits  -  šajā 33, uzvarējaRoberts Jānis Vancovičs (Rīgas jahtklubs), kuram šī ir otrā uzvara šā gada Latvijas kausa posmā.

Optimist B grupā konkurencē 1.vietu ieguva Ričards Jurciņš (Jahtklubs Engure), bet meiteņu grupā - Agija Ēlerte (Rīgas jahtklubs), kurai ir 2.vieta kopvērtējumā.  

“Trīs Engures kausa sacensību dienas pavadītas spraigās taktiskās cīņās gan ar vēju un viļņiem, gan konkurentiem”, pastāstīja Priedaines jahtkluba trenere Ināra Aile.

“Piektdien vējš bija tik stiprs, ka lielajām jahtām atcēla startus un mazie burātāji iznesa visu "smagumu" uz saviem pleciem, dūšīgi izburājot trīs startus. Otrajā dienā jau bija vieglāk, jo vējš bija pierimies un uz starta izgāja visi, gan paši mazākie, kam iepriekšējā dienā startēt liedza pieredzes trūkums, gan arī lielās jahtas. Distance jau bija nedaudz garāka un izdevās iedot četrus braucienus. Tā kā visām jahtu klasēm bija viena distance bieži vien gadījās ka lielie nosedza vēju mazajiem, bet mazie "maisījās pa kājām" lielajiem. Liels paldies tām jahtām, kas tomēr centās mazajiem netraucēt un nebraukt tām pārāk tuvu klāt, jo astoņgadīgs bērns jūtas diezgan nedroši, kad liela jahta ar pilnām burām nesas tieši virsū. Trešājā dienā mūsu [Priedaines jahtkluba] optimistiem vairs tik raiti negāja, jo lielais vilnis komplektā ar mazo vēju bija kā krustvārdu mīkla.”

Vērtējot sacīkstes kopumā, trenere norāda, ka tas, ka kopumā optimistu skaits palielinās, ļauj augt arī sacensību pieredzei. “Tas, ka gandrīz visi pērnā gada iesācēji jau spēj sacensties jūrā liecina, ka aug stipra jauno burātāju paaudze.”

Iegūto medaļu ziņā visvairāk godalgas saņēma Rīgas jahtklubs - 6 medaļas, kam seko Priedaines jahtklubs ar 5 medaļām, Usmas un Engures jahtklubi pa 4 medaļām un jahtklubs Auda ar vienu medaļu.  

Engures kauss norisinājās no 11. līdz 13.jūlijam un ir vienīgās sacensības Latvijā, kur vienā distancē startē bērni kopā ar kreiserjahtām. Nākamais, piektais posms Jūrmalas kauss notiks no 26. līdz 27.jūlijam.

 

Pirmo trīs vietu ieguvēji Latvijas kausa 4.posmā - Engures kauss

LASER 4.7

1. Ēriks Zvilna (Priedaines jahtklubs)

2. Veronika Čače (Usmas j/k)

3. Alens Bilde (Priedaines j/k)

Ieskaites grupa meitenēm

1. Veronika Čače (Usmas j/k)

2. Linda Gruzde (Usmas j/k)

3. Elvīŗa Ščedrina (Priedaines j/k)

 

LASER RADIAL

1. Ričards Čače (Usmas j/k)

2. Herberts Miezītis (j/k Auda)

3. Dāvis Andersons (Rīgas j/k)

Ieskaites grupa meitenēm

1.Estere Kumpiņa (Priedaines j/k)

2.Ennija Rudzīte (Priedaines j/k)

 

OPTIMIST

1. Roberts Jānis Vancovičs (Rīgas j/k)

2. Agija Ēlerte (Rīgas j/k)

3. Martins Atilla (Rīgas j/k)

Ieskaites grupa meitenēm

1. Agija Ēlerte (Rīgas j/k)

2. Samanta Leitāne  (j/k Engure)

3. Laura Ozoliņa (j/k Engure)

Otimist B grupa

1.Ričards Jurciņš  (j/k Engure)

2.Eduards Muciņš (Rīgas j/k)

3. Laura Ozoliņa (j/k Engure)

 

Medaļu sadalījums pa jahtklubiem (zelta - sudraba - bronzas):

Engures jahtklubs: 1-1-2

Jahtklubs Auda: 0-1-0

Priedaines jahtklubs: 2-1-2

Rīgas jahtklubs: 2-2-2

Usmas jahtklubs: 2-2-0

 

VISI REZULTĀTI - PIELIKUMĀ

 

Avots: www.sailinglatvia.lv

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE