Wednesday, 30 July 2014 19:50

Zināmi provizoriskie Optmist klases burātāju 2014.gada reitingi

Līdz ar Latvijas kausa priekšpēdējā ieskaites posma Optimist un Laser klasēs noslēgumu 27.jūlijā, Latvijas "Optimists" klases burātāju asociācija ir apkopojusi līdzšinējo posmu rezultātus un atkarībā no iegūtās vietas veikusi Latvijas Optimist klases burātāju reitinga provizorisko aprēķinu.

Latvijas "Optimists" klases burātāju asociācija reitinga aprēķinu veic katru gadu un tas ir pamats, uz kura  Latvijas Zēģelētāju savienība var veidot Latvijas izlasi Optimist klasē.  Šogad tajā ir iekļauti 52 burātāji.

Vietas reitinga pirmajā trīnieka šobrīd dala Rīgas jahtkluba burātāji.

Uz pirmo vietu ar četriem punktiem pretendē Roberts Jānis Vancovičs. Atpaliekot tikai par vienu punktu, viņam pa pēdām seko Agija Ēlerte. Bet trešais labākais rezultāts ir Robinam Lī Špatam.

2013.gada sezonā augstākais reitings kopvērtējumā, tāpat kā meiteņu konkurencē bija Veronikai Čačei (Usmas jahtklubs), kura šogad startē Laser klasē.  

Reitinga aprēķins ir balstīts un vienkāršo aprēķinu. Proti, reitings tiek aprēķināts, balstoties uz burātāja iegūtajiem rezultātiem sešos Latvijas kausa ieskaites posmos, atmetot divus sliktākos rezultātus pēc pirmajiem pieciem posmiem. Pēdējā posmā iegūtais rezultāts, pat ja tas ir sliktākais iegūtais rezultāts salīdzinot ar pārējiem posmiem, atmests netiek. Tas tiek ieskaitīts kopējā vērtējumā.

Vietu reitingā ietekmē arī izlaists ieskaites posms. Dalībnieka, kas nav piedalījies kādā ieskaites posmā, rezultātam klāt tiek skaitīts viens punkts par katru izlaistu posmu.

Galīgais burātāju reitings būs zināms pēc pēdējā posma - Atklātā Latvijas čempionāta burāšanā, kas norisināsies no 14.līdz 17.augustam Engurē.

Līdzšinējie posmi: Usmas kauss (07.-08.06.), Kuivižu kauss (14.-15.06.), Baltic Open Regatta (28.-29.06.) Engures kauss (11.-13.07.), Jūrmalas kauss (26.-27.07.)

Jahtklubi, kuru dalībnieki iekļauti reitingā (apzīmējums reitingu tabulā): Rīgas jahtklubs (RJK) , Usmas jahtklubs (UJK), Priedaines jahtklubs (PRJK), Jahtklubs Engure (EJK), Kuivižu jahtklubs (KJK), Pilsētas jahtklubs (PJK), Jahtklubs Auda (JKA), Rojas jahtklubs (Roja)

 

Avots: www.sailinglatvia.lv 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE