Sunday, 24 November 2013 17:49

Brazīlietis Roberts Šaids - pasaules čempions “Laser” klasē!

Brazīlietis Roberts Šaids (Robert Scheidt) sestdien, 23.novembrī, Omānā izcīnīja uzvaru pasaules čempionātā “Laser Standard” klasē. Līdz ar to šis ir jau devītais pasaules čempiona tituls sportista karjerā šajā klasē.

Pēdējo sacīkšu dienu 40 gadīgais burātājs, esot vadībā tikai ar viena punkta pārsvaru pār tuvāko sekotāju Pavlos Kontides (Kipra), sāka saspringtā gaisotnē. Neskatoties uz mainīgo vēja virzienu, ar labu startu un ciešu pretinieku kontroli Scheidt izdevās noburāt tīri, uzvarot gan braucienā, gan čempionātā.

Pats Scheidt jauniegūtu pasaules čempiona titulu raksturo kā labāko karjerā.

“Šī uzvara ir īpašāka par tām “Laser Worlds”, kuras esmu izcīnījis līdz šim”, atzina Šaids, kurš “Laser” klasē atgriezās pēc deviņu gadu pārtraukuma.

“Nezināju, ko sagaidīt no atgriešanās “Laser”os, tāpēc uzvarēt pasaules čempionātā pēc septiņām smagām dienām man nozīmē daudz. Līdz Rio vēl ejams tāls ceļs un es skatīšos kā mans ķermenis jutīsies turpmākajos gados, bet Rio Olimpiskās spēles pilnīgi noteikti ir tas kā vēlos beigt savu karjeru”.

Ar 5 Olimpiskajām medaļām un 12 pasaules čempiona tituliem olimpiskajās klasēs Roberts Šaids ir viens no visu laiku veiksmīgakajiem burātājiem, kopā ar tautieti Torbenu Grāelu un britu Benu Einsliju. Pēdējos deviņus gadus Šaids burāja “Start” klasē. Bet pēc tam, kad no Olimpiskās programmas šo klasi izņēma, Šaids izlēma atgriezties “Laser” klasē, kurā viņam līdz šim bija izcīnīti 8 pasaules čempiona tituli un trīs olimpiskās medaļas. Viņa mērķis ir kvalificēties Olimpiskājām spēlēm Riodežaneiro 2016.gadā.

INTERVIJA ar Robertu Šaidu.

Kiprietis Pavlos Kontides, kas 2012.gadā ieguva bronzas medaļu Londonas Olimpiskajās spēlēs, čempionātu noslēdza ar sudrabu.

Kontides atzinīgi novērtēja Scheidt sasniegumu, tomēr norādīja, ka visi apstākļi bijuši pret viņa paša uzvaru.

"Ar pastāvīgiem treniņiem savas prasmes uzlabošu. Zinu, ka nākamajā sezonā man ies labāk. Es joprojām mācos un attīstos un Robert ir savas karjeras virsotnē. Viņam ir 40 un kādā momentā viņa rezultāti pasliktināsies, bet man ir 23 un esmu ceļā uz virsotni”.

Vienlaicīgi ar gatavošanos pasaules čempionātam 23 gadīgais kiprietis beidza  studijas kuģniecības jomā.

Bronzas medaļa - 2012.gada Eiropas čempionam, vācietim Filipam Būlam, kurš, lai gan pēdējā braucienā finišēja desmitais, spēja kopvērtējumā izrauties uz trešo vietu. Pasaules ranga līderim šajā klasē, austrālietim Tomam Bērtonam čempionātā 9.vieta.

Čempionātā piedalījās arī burātāji no Igaunijas un Lietuvas, kuriem augstus rezultātus uzrādīt neizdevās.

Igaunijas burātājs Karl - Martins Karls Rammo kopvērtējumā 40.vietā (Zelta flote), augstāko rezultātu - 7.vietu, uzrādot priekšpēdējā dienā. Kaarel Kruusmägi 24-ais grupā (Sudraba), bet kopvērtējumā 87-ais.

Lietuvieši Martis Pajarskas 4-ais grupā (Sudraba) un 67-ais kopvērtējumā, bet Karolis Janulionis 27-ais grupā (Sudraba) un 90 -ais kopvērtējumā.  

Sacensībās piedalījās 126 dalībnieku no 51 valsts. No pasaules top 50 “Laser” klases burātājiem piedalījās 46. Kopā tika aizvadīti 12 braucieni Zelta flotei un 11 Sudraba flotei.

VISI REZULTĀTI

VIDEO: fināla brauciens

Lai gan čempionāta laikā pārsvarā valdīja viegls līdz mērens vējš, pirmajā finālsacīkšu dienā ceturtdien īsi pēc pirmā un vienīgā brauciena sacensību dalībniekus pārsteidza pamatīgs negaiss. Vētra bija tik spēcīga, ka ne tikai teltis tika aizpūstas prom, bet arī apgāztas “Laser” laivas. Tiek lēsts, ka vētras stiprums sasniedzis pat 70-80 mezglu.

Pasaules čempionāts “Laser Standard” klasei, kas šogad notika 39.reizi un pirmo reizi tika rīkots Omānas Sultanātā, ilga no 14.novembra. Nākamais pasaules čempionāts “Laser” klasē notiks “Masters” (01.12.- 07.12.) un “Radial Youth” (29.12.- 03.01.2014) grupām.

FOTO galerija

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE