Wednesday, 16 October 2013 15:31

Lietuviete Andrulīte desmitā klasē pēc trīs sacīkšu dienām SBF pasaules kausa posmā Ķīnā

Pirmdien, 14.10., Kingdao (Ķīna) sākās pirmais no pieciem 2013.-2014.gada Starptautiskās burāšanas federācijas (SBF) pasaules kausa izcīņas posmiem. Vienlaicīgi tas iezīmē arī sākumu burātāju ceļam uz galveno kvalifikācijas regati 2016.gada Rio Olimpiskajām spēlēm  -  SBF pasaules čempionātu Santanderā (Spānija) nākamā gada septembrī. 

Sacīkstēs Kingdao piedalās 131 burātājs no 24 valstīm, tai skaitā arī divas “Laser R” kalses sportistes no Lietuvas - Milda Eidukevičiūte (Milda Eidukevičiūtė / Kauņa)  un Viktorija Andrulīte (Viktorija Andrulytė / Kauņa). 

Dalībnieki sacenšas “Laser”, “Laser Radial”, “470” (sievietēm un vīriešiem), RS:X (sievietes/vīrieši).

Pirmās divas dienas ir kvalifikācijas braucieni, kam seko trīs dienu finālbraucieni un  vienas dienas sacīkstes par medaļām. Katrā sacīkšu dienā “Laser”,  “Finn”, “470” paredzēti pa trīs braucieniem, pārējām klasēm trīs braucieni.

SBF pasaules kausa posms Kingdao noslēgsies 19.oktobrī.

SBF pasaules kauss burāšanā (ISAF Sailing World Cup) ir vairākposmu pasaules mēroga ikgadējās sacīkstes olimpiskajām jahtu klasēm (http://www.sailing.org/classesandequipment/olympic/index.php). Par dalību katrā no posmiem dalībnieki var iegūt 200 punktus SBF pasaules ranga sistēmā, kas ir visaugstāk vērtētās sacīkstes punktu ziņā. 

Nākamie posmi:

01.- 08.12.2013. - ISAF Sailing World Cup Melbourne

25.01.- 01.02.2014. - ISAF Sailing World Cup Miami

29.03.-05.04.2014. - ISAF Sailing World Cup Mallorca

19.-26.04.2014. - ISAF Sailing World Cup Heyres

----------

REZULTĀTI PĒC 3.SACĪKŠU DIENĀM:

“470” 

Sieviešu konkurencē (8 dalībnieces)  vadībā ir olimpiskās un pasaules čempiones Džo Aleksu / Olīviju Pivrī (Jo Aleh / Olivia Powrie). Abas jaunzēlandietes ir kandidātes uz šā gada SBF "Rolex pasaules gada burātājs" balvu. 

Vīriešu konkurencē (14 dalībnieki) vadībā ir Sime Fantela / Igro Marenics (Horvātija), tikai par punktu apsteidzot argentīniešus Lukasu Kalabresu un Huanu Delafuenti. 

“Laser” 

18 dalībnieku konkurencē vadībā horvāts Tonci Stipanovičs (vieta pasaules rangā (World) #14), apsteidzot jaunzēlandieti Tomasu Saundersu (World#31) un Londonas olimpisko spēļu 2.vietas ieguvēju, kiprieti Pavlosu Kontidesu (World#69). 

“Laser  Radial”

Visplašāk pārstāvētajā klasē šajās sacīkstēs - 20 dalībnieces, vadībā ir klases pasaules ranga līdere, baltkrieviete Tatiana Drozdovskaya, kurai seko Amēlija Rio (Amélie Riou/ Francija | World#9) un ķīniete Dong Zenga. 

Lietuviete Viktorija Andrulīte (World# 25) noslēdz pirmo desmitnieku, bet Milda Eidukevičiūte (World#59) šobrīd atrodas 14.vietā. Šā gada “Laser Radial” pasaules čempionātā Eidukevičiūte finišēja 37.vietā, bet Andrulīte - 40.vietā.

“RS:X”

Vīriešu konkurencē (18 dalībnieki) vadībā ir Sahars Zubari no Izraēlas.

Sieviešu konkurencē (16 dalībnieces) - Peina Čena no Ķīnas, bet favorīte Mayaan Davidovich no Izraēlas šobrīd ir ceturtā.

Visi rezultāti: http://www.sailing.org/worldcup/results/index.php

Vairāk par sacīkstēm: http://www.sailing.org/worldcup/home.php

ISAF Sailing World Cup Qingdao oficiālā mājas lapa: http://www.qdsailing.org/node/node_91430.htm

Foto: https://www.facebook.com/ISAFSailingWorldCup?ref=stream

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE