Wednesday, 07 May 2014 10:58

Itālijā sākas Olimpiskā burāšanas nedēļa / EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 pirmais posms

Šodien Rivā (Itālija) sākas Garda Trentino olimpiskā burāšanas nedēļa, kas ievada EUROSAF Champions Sailing Cup 2014.gada sezonu.

Galvenie favorīti Laser Standard klasē ir olimpiskais un pasaules čempions Roberts Šaids (Brazīlija), Endrū Malonijs (Jaunzēlande) un Niks Tomsons (Lielbritānija). No Igaunijas startēs Karls – Martins Rammo, bet no Lietuvas - Laurinas Rimsas. 

Favorīte Laser Radial  klasē ir Tatjana Drozdovskaja (Baltkrievija), Anneliza Mērfija (Īrija) un Anna – Mērija Rindoma (Dānija). Šajā klasē startē arī olimpiskā vicečempione lietuviete Gintare Šaida un igauniete Anna Pohlaka. 

Bet favorīti 470 klasē vīriešiem ir Sime Fantela / Igors Marenics (Horvātija).

Pirmo reizi Itālijā startē sieviešu 49erFX klase, kas ir salīdzinoši jauna olimpiskā klase un tehniski pietiekami sarežģīti vadāma, lai sacīkstēm piedotu vēl lielāku asumu.  Izteiktas favorītes šajā klasē ir Martine Graela / Kahena Kunze (Brazīlija), kuras uzvarēja šīs sezonas SBF Pasaules kausa Spānijas un Francijas posmos. Tāpat šajā klasē startē arī Londonas olimpisko spēļu vicečempione mačreisa disciplīnā Olīvija Praisa (Austrālija).

Sacīkstēs ir pārstāvētas arī visas trīs paraolimpiskās burāšanas klases 2.4, Sonar un Scud. Savukārt, sakarā ar Eiropas čempionāta Finn klasē norisi šīs klases pārstāvji sacīkstēs nestartē.

Braucieni par medaļām, kuros startēs katras klases 10 labākie, notiks 11.maijā.  

EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 turpmākie posmi: Delta Lloyd Regatta Nīderlandē (20.-24.05.), Sail for Gold Lielbritānijā (02.-06.06.), Kieler Woche Vācijā (21.-25.06.).

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE