Monday, 15 July 2013 07:34

Kiprā sācies Pasaules čempionāts burāšanā jauniešiem

Pirmdien, 15.jūlijā, Limasolā, Kiprā sākas Pasaules čempionāts burāšanā jauniešiem. 351 jauniešu, kas pārstāv 61 valsti, vidū ir 4 burātāji no Igaunijas un 4 no Lietuvas. 

Atklāšanas ceremonijā, kas notika svētdien, katras valsts pārstāvji veica simbolisku vienotības rituālu, lielā traukā ielejot ūdeni, kas tika atvests no katras valsts un tālāk ielaists jūrā.

“Šīs sacensības notiek vairāk nekā 40 gadus un daudzi burātāji, kuri sākuši šajās sacensībās ir kļuvuši par pasaules čempioniem, olimpiešiem, Amerikas Kausa izcīņas sacīkšu burātājiem un varoņiem, kas burā pāri okeāniem. Es domāju un ticu sportistiem, kuru sapņi šeit piepildīsies”, uzrunājot jauniešus teica Starptautiskās burāšanas federācijas (SBF) prezidents Karlo Kroče (Carlo Croce).

“Jūs esat šeit, lai dotu mums nojausmu, kāda būs burāšanas nākotne, man ir ļoti labs iespaids par šīs paaudzes visu komandu burātājiem, kurus esmu šeit redzējis, un tas ir ļoti labi mūsu sporta nākotnei.”

“Īpašs sveiciens 20 sportistiem SBF Sportistu līdzdalības programmā un īpaši sveicināta ir Mozambikas komanda, kura šajās sacensībās piedalās pirmo reizi, un es viņiem vēlu veiksmi.”

SBF Pasaules čempionāts burāšanā jauniešiem ilgs līdz 19.jūlijam.

Informācijai tiešsaistē var sekot līdzi ŠEIT

FOTO no atklāšanas ceremonijas un pirmajiem treniņiem


Uzziņai: SBF Pasaules čempionāts burāšanā jauniešiem (ISAF Youth Worlds) pirmo reizi notika 1971.gadā. Kiprā tas notiek jau 43.reizi. Lielbritānija ir šā brīža Nāciju trofejas turētāja. Šo balvu piešķir nācijai, kas čempionātā uzrādījusi vislabākos rezultātus. Visbiežāk - 12 reizes, pie trofejas tikusi Francija un šīs valsts pārstāvji izcīnījuši pavisam 70 medaļas: 22 zelta, 30 sudraba un 18 bronzas.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE