Wednesday, 05 June 2013 13:10

Zvilna, Vāvere un Čače uzvar Latvijas kausa izcīņas 1.posmā

Ar „Baltic Open Regatta” divu dienu sacīkstēm „Laser & Optimist” jahtu klasēm svētdien Rīgā noslēdzās Latvijas kausa izcīņas pirmais posms. Jau pirmajā dienā nostiprinājās vietu sadalījums „Laser 4.7” un „Laser Radial” klasēs, kas nemainījās līdz pat sacīkšu noslēgumam. Krietni sīvāka cīņa bija vērojama starp ‘Optimist” jahtu klases dalībniekiem, kas kopskaitā bija 20. 

Kopvērtējumā „Laser 4.7” klasē 6 dalībnieku konkurencē stabilu pirmo vietu ar 10 punktiem kopējā ieskaitē izcīnīja 2012.gada Latvijas čempions un Latvijas kausa ieguvējs Laser 4.7 klasē  Ričards Zvilna (Priedaines JK). Burātājam veiksmīgāka bija otrā sacīkšu dienā, kad pirmajos trijos no četriem dienas braucieniem viņš finišēja pirmais. Otrajā vietā tikai ar viena punkta starpību ierindojās Audas jahtkluba pārstāve Helēna Rause, bet trešā godalga Enijai Rudzītei (Priedaines JK), kurai 19 punkti. Meitenēm pirmā vieta Helēnai Rausei, otrā - Enijai Rudzītei, trešā – Esterei Kumpiņai (Priedaines JK).

„Laser Radial” klasē, kurā cīnījās vien divi jaunieši, pirmo vietu ieguva Priedaines jahtkluba pārstāvis Arvīds Vāvere, bet otrā vieta Dāvim Andersonam (JK Auda).  

„Optimist” klasē cīņa par uzvaru izvērtās gana spraiga. Finālā uzvaru svinēja Veronika Čače (Usmas JK). Jaunā burātāja par spīti salīdzinoši ne pārāk veiksmīgai otrajai sacīkšu dienai, kad augstākā finiša vieta četros braucienos bija trešā, tomēr kopvērtējumā savu uzvaru spēja nosargāt. Dalot vienādu punktu skaitu ar Veroniku, otro vietu izrāva Robins Lī Špats (Rīgas JK). Viņiem, tikai ar divu punktu starpību, piekāpās Edvards Stīpnieks (JK Auda). Pēc pirmās dienas otrajā vietā esošā Agija Ēlerte (Rīgas JK) kopvērtējumā ar 32 punktiem nokritās uz ceturto vietu. Meiteņu konkurencē pirmā Veronika Čače, otrā – Agija Ēlerte, trešā – Ance Anna Sekace. B grupā – 1.Eduards Pļaviņš, 2.Alma Štēbele, 3.Linda Ijaba.

Divu dienu garumā dalībnieki sacentās ļoti mainīgos, bet burāšanai interesantos laikapstākļos, cīnoties gan ar nepastāvīgo vēju, gan mainīgajām straumēm Rīgas jūras līcī iepretim Daugavas ziemeļu molam. Savukārt otrās dienas braucieni no dalībniekiem iespējams neprasīja tik spēcīgu fizisko sagatavotību kā labas taktiskās un jahtas pārvaldīšanas spējas, informēja organizatori. Organizatoriem, spītējot tik ļoti atšķirīgajiem laikapstākļiem, izdevies izvest visus plānotos braucienus un novadīt kvalitatīvu regati.

Latvijas kausa kopvērtējumāLaser 4.7” klasē Ričards Zvilna (Priedaines J/K) par 1 punktu apsteidz Helēnu Rausi (J/K Auda), kura par 8 punktiem ir priekšā trešās vietas īpašniecei Enijai Rudzītei (Priedaines J/K). „Laser Radial” ar 7 punktiem pirmais ir Arvīds Vāvere (Priedaines J/K), ar 13 punktiem - Dāvis Andersons (J/K Auda). „Optimist” klasē pirmā vieta ar 20 punktiem Veronikai Čačei (Usmas J/K), otrā ar tādu pašu punktu skaitu Robinam Lī Špatam (Rīgas J/K),  trešā ar 22 punktiem Edvardam Stīpniekam (J/K Auda).

Latvijas kausa  2.posms notiks no 7.- 9.jūnijam Usmā „Usmas kausa jauniešiem” ietvaros.

Latvijas kausa izcīņas posmi:

1.posms: 01.-02.06., Baltic Open Regatta

2.posms: 07.- 09.06., Usmas kauss jauniešiem

3.posms: 12.-14.07., Engures kauss 2013

4.posms: 19.-21.07., Jūrmalas kauss 2013

5.posms: 08.-11.08., Latvijas čempionāts burāšanā 2013

Pirmo reizi publicēts: www.sailinglatvia.lv

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE