Monday, 30 January 2017 23:09

Rīgas un Pilsētas jahtkluba burātāji treniņnometni Spānijā noslēdz ar Torrevieja pilsētas regati (precizēts) Foto: Zealous Sailing

No 27. līdz 29. janvārim Spānijas pilsētā Torrevieja (Costa Brava) norisinājās desmitā Torrevieja pilsētas Optimist trofeja (Trofeo de Optimist Ciudad de Torrevieja).

Regatē startēja 387 dalībnieku no 23 valstīm, tai skaitā arī četri Latvijas burātāji no Rīgas un Pilsētas jahtkluba, kuriem pirms tam bija treniņnometne Sema Makenzija (Zealous Sailing) vadībā.

Sacensībās tika veikti pieci braucieni plānoto deviņu vietā. Ņemot vērā lielo skaitu, dalībnieki startēja trīs ieskaites grupās, ik dienu tās mainot atkarībā no dienas noslēgumā uzrādītā rezultāta, bet galīgie rezultāti tika rēķināti, ņemot vērā visu dalībnieku rezultātu (punktu skaitu).

Augstāko vietu regatē sasniedza Eduards Pļaviņš (LAT 120), kurš kopvērtējumā ierindojās 62. vietā. No iekļūšanas piecdesmit labāko skaitā Pļaviņu šķīra septiņi punkti.

No meitenēm labāko vietu izcīnīja Elza Cibule (LAT 137), ierindojoties 180. vietā.

Tikmēr Agate Einause (LAT 121), kura pārstāv Pilsētas jahtklubu, sacensības noslēdza 251. vietā, bet Emīls Mikus Baškevics (LAT 125) - 358. vietā.

Par uzvarētāju kļuva Pauls Hamētemans (Nīderlande), 2. vietā ierindojās Jose Toronjo Lobo (Spānija), 3. vietā - Marco Gradoni (Itālija). U 13 grupā labākais rezultāts bija Tiesam Vijbingam (Nīderlande), kurš kopvērtējumā ierindojās 11. vietā.