Thursday, 05 January 2017 13:37

Fišers - Blumbergs pieteicis dalību šā gada Eiropas Laser Master čempionātam

Fišers - Blumbergs pieteicis dalību šā gada Eiropas Laser Master čempionātam Foto: Ģ. Fišera - Blumberga personīgais arhīvs

Dalību šā gada Eiropas veterānu čempionātam (European Master Championship) Laser Standard klasē pieteicis arī Latvijas burātājs Ģirts Fišers-Blumbergs, liecina Eiropas Laser klases asociācijas mājaslapā publicētā informācija.

Fišers-Blumbergam (jahtklubs Engure) šis būs otrais Eiropas veterānu čempionāts. Pērn viņš ierindojās piektajā vietā savā grupā un 40. vietā kopvērtējumā. Tikmēr Eiropas veterānu vairākposmu sacensību sezonu Latvijas burātājs savā grupā noslēdza ar uzvaru.

Fišers-Blumbergs šobrīd ir vienīgais burātājs no Latvijas, kurš pieteicis dalību šim čempionātam. No Baltijas jūras reģiona dalību čempionātam vēl ir pieteikuši divi burātāji no Zviedrijas, kā arī četri burātāji no Vācijas.

Dalību čempionātam Laser Standard klasē šobrīd pavisam ir pieteikuši 28 burātāji no 11 valstīm, ieskaitot divus pieteikumus no Amerikas Savienotajām Valstīm. Lielākais dalībnieku skaits - pieci ir no Spānijas. Atsevišķajā ieskaites grupā “Māceklis - Veterāns”, kurā ietilpst arī Fišers-Blumbergs, ir seši dalībnieki.

Tikmēr Laser Radial klasē, kurā drīkst startēt gan vīrieši, gan sievietes, ir pieteikušies 21 burātājs no septiņām valstīm.

Pieteikumu iesniegšana čempionātam noslēgsies 31. janvārī. Tad līdz 14. februārim notiks dalībnieku pieteikumu vērtēšana un lēmumu pieņemšana par viņu tiesībām reģistrēties čempionātam. Dalībniekam, kuram piešķirs reģistrācijas tiesības, reģistrācija čempionātam būs jāveic četrpadsmit dienu laikā.

Čempionāts norisināsies  9. līdz 15. jūnijam Bretaņas pussalas pilsētiņā Fvenā (Fouesnant), kas atrodas Francijas galējos ziemeļos un ietilpst Finistēras departamentā.

Čempionāts ir atklāts. Dalībvietu skaits tajā nav ierobežots. Sacensībās paredzēti maksimums desmit braucieni. Minimālais braucienu skaits, lai čempionātu ieskaitītu, ir četri braucieni. Atkarībā no dalībnieku skaita, pirms pamatsacensībām var tikt izvesti kvalifikācijas braucieni.  

Veterānu čempionātā tiesības startēt ir burātājiem, kuri šogad sasnieguši vismaz 35 gadu vecumu. Piemēram, Laser Standard grupā “Māceklis - Veterāns” startē burātāji vecumā no 35 līdz 44 gadiem.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE