Friday, 30 December 2016 23:46

Atilla Horvātijas Starptautiskajā Jaunā gada regatē izcīna 2. vietu

Atilla Horvātijas Starptautiskajā Jaunā gada regatē izcīna 2. vietu Foto: Zane Straume

Latvijas Optimist klases burātājs Mārtiņš Atilla (Latvijas Topper klubs) piektdien, 30. decembrī, izcīnīja 2. vietu Horvātijas Starptautiskajā Jaunā gada regatē, kas šogad notika četrdesmito reizi.

Sacensību noslēdzošajā dienā tika aizvadīti trīs braucieni, kuros uzrādīja ļoti mainīgu rezultātu - 1., 12. un 4. vieta. Tomēr sešu braucienu summā un pēc viena sliktākā rezultāta atskaitīšanas Atillam ar 28 puntiem izdevās par divām vietām pakāpties uz augšu, sacensības noslēdzot 2. vietā.

Tikmēr Rihardam Straumem (Pilsētas jahtklubs) atgriezties pirmajā trīsdesmitniekā, kur burātājs bija pēc pirmās sacensību dienas, neizdevās. Dienas pirmajā braucienā viņš finišēja 49. vietā, otrajā nefinišēja (atskaitīts kā sliktākais rezultāts), bet pēdējā bija 54. vietā. Šie rezultāti summā ar iepriekšējo divu dienu trim braucieniem burātājam deva 213 punktus un ierindoja viņu 47. vietā.

Par uzvarētāju kļuva sacensību nemainīgs līderis Bartuls Urema (Horvātija / j/k Mornar), bet līdz trešajai vietai izdevās izcīnīties Hendrika Holtsmanam no Pērnavas jahtkluba.

Meiteņu ieskaitē uzvarēja Ursula Balasa (Horvātija/ JD Val), kura kopvērtējumā ierindojās 8. vietā. Bet U12 vecuma grupā uzvaru svinēja Tea Peteha (Horvātija / J/K Histria), kura kopvērtējumā ir 11. vietā, bet meiteņu ieskaitē - 3. vietā.

Visi rezultāti+

Sacensības pavisam startēja 91 burātājs un burātāja no 11 valstīm. Tā kā dalībnieku skaits nepārsniedz simta robežu, visi startē vienā grupā.

Mārtiņš Atilla (no kreisās) un Rihards Straume kopā ar treneri Renē Abneru (Somija) regates noslēgumā un praktisko / tehnisko treniņu sākumā, kas notiks līdz 6. janvārim / Foto: Zane Straume

 

burātājiem.lv pastāstīja Latvijas burātāju pārstāve sacensībās Inga Jākobsone, sacensības aizritēja ļoti mainīgā un stiprā vējā. Pirmajā dienā (28. decembris) vējš brāzmās sasniedza 30 mezglus. Otrajā dienā (29. decembrī) pieturējās auksts, mainīgs ziemelis, kas brāzmās sasniedza 24 līdz 26 mezglus. Tas radīja problēmas ne tikai viesiem, bet arī mājiniekiem, jo distance atradās starp salām. Trešajā dienā (30. decembrī), neskatoties uz to, ka atkal pieturējās brāzmains ziemeļu vējš, sasniedzot ‘tikai’ 16 līdz 18 mezglus, bet vēja maiņas un brāzmas, kā arī straume, prasīja lielu meistarību no sportistiem.

I. Jākobsone atzīst, ka šīs ir bijušas “grūtas, bet labas sacensības un spēcīga konkurence”.

Sestdien ir regates noslēdzošais posms - īpaša navigācijas prasmu pārbaudes regate (‘navigational regatta’), kas tiek rīkota par godu Starptautiskās Jaunā gada regates dibinātājam Zdenko Roićam.

 

Foto: Inga Jākobsone 

Foto: Inga Jākobsone 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE