Thursday, 29 December 2016 16:35

Nākamā gada Latvijas čempionāts notiks Ķīšezerā

2015. gada Latvijas čempionāts Ķīšezerā 2015. gada Latvijas čempionāts Ķīšezerā Foto: sintija sīmane

Latvijas Zēģelētāju savienība (LZS) tiesības rīkot nākamā gada Latvijas čempionātu ir uzticējusi Burāšanas Klubam 360, liecina trešdien, 28. decembrī, publicētais LZS 7. decembra valdes sēdes protokols.

Lēmums paredz, ka Latvijas čempionāta rīkošana Burāšanas Klubam 360 uzticēta Optimist, Laser, 29er un BIC Tehno klasēs.

Plānotais čempionāta norises laiks ir 10. līdz 12. augusts, bet vieta - Ķīšezers / Rīga. Šajā ezerā Latvijas čempionāts notika arī  2015. gadā. Tad to rīkoja Rīgas jahtklubs, kam tās bija pirmās sacensības tā pastāvēšanas vēsturē.  

Burāšanas Klubam 360 šīs būs pirmās šāda veida sacensības. Līdz šim klubs rīkojis vienīgi dažāda mēroga sacensības dažādās vējdēļu klasēs un disciplīnās.

Latvijas čempionātu rīkošanas tiesības piešķir LZS valde, izvērtējot pretendentu atbilstību Latvijas čempionāta rīkošanas kritērijiem.

Pretendenta izvēle

 

Uz nākamā gada čempionāta rīkošanu šajā reizē pretendēja četras organizācijas - jahtklubs Auda, Latvijas Vindsērfinga asociācija, Burāšanas Klubs 360, kas par LZS biedru kļuva tikai šī gada 21. septembrī, kā arī Pilsētas jahtklubs.

Kā norādīts LZS valdes sēdes protokolā, “Kluba 360 pieteikumam ir vairākas priekšrocības attiecībā pret citiem iesniegumiem - gan akvatorija, gan budžets”.

Vieta

Burāšanas Klubs 360 par čempionāta rīkošanas vietu savā pieteikumā norādīja Ķīšezeru. Tas, kāpēc šī akvatorija ir piemērotākā attiecībā pret pārējo pretendentu piedāvātajām vietām, protokolā nav skaidrots.

Tomēr neizpratni rada tas, kāpēc šai vietai dota priekšroka, ja uz LZS 7. decembra valdes sēdes norises brīdi oficiāli nemaz nebija zināms, vai Burāšanas Klubs 360 vispār pēc šā gada 31. decembra būs tiesīgs saimniekot Ķīšezera krastā, kur atrodas tā bāzes vieta, un līdz ar to varēs nodrošināt LZS izvirzītās prasības Latvijas čempionāta organizatoram, jo tikai 8. decembrī beidzās sporta centra Mežaparks izsludinātā izsole par zemes vienības, uz kura atrodas Klubs 360, izsole+.

Budžets

Burāšanas Klubs 360 pieteikumā kā savu paredzēto čempionāta rīkošanas summu ir norādījis 9768 eiro*. Tiesa, nepieciešamais līdzfinansējums no Latvijas Zēģelētāju savienības tādēļ nav prasīts mazāks - papildus šī čempionāta rīkošanai Burāšanas Klubam 360 no LZS būs nepieciešami vēl 1700 eiro.

Salīdzinājumam - Pilsētas jahtklubam, kas kā savu paredzamo čempionāta rīkošanas budžetu bija norādījis 5200 eiro, papildus no LZS būtu bijuši nepieciešami par 200 eiro mazāk jeb 1500 eiro.

1700 eiro liels LZS līdzfinansējums būtu bijis nepieciešams arī jahtklubam Auda, kas čempionāta rīkošanai bija paredzējis atvēlēt 5000 eiro. Savukārt Latvijas Vindsērfinga asociācija bija paredzējusi vismazāko savu budžetu - 3700 eiro, bet vienlaikus tā prasīja vislielāko LZS līdzfinansējumu - 2550 eiro.

 

Avots: LZS 7. decembra valdes sēdes protokols

 

Kopējais pretendentu norādītais Latvijas čempionāta rīkošanai paredzētais - nepieciešamais finansējums:

Burāšanas Klubs 360: 11 468 eiro

Jahtklubs Auda: 6700 eiro

Pilsētas jahtklubs: 6700 eiro

Latvijas Vindsērfinga asociācija: 6250 eiro

 

Citi kritēriji

Tas, vai LZS valde 7. decembra sēdē vērtējusi vēl kādus citus Latvijas čempionāta rīkošanas pretendentu atlases kritērijus, protokolā nav atspoguļots. 

Saskaņā ar jaunajiem LZS Latvijas Burāšanas čempionāta rīkošanas kritērijiem, kas apstiprināti šā gada 2. novembrī, paredzēts, ka “vairāku pretendentu gadījumā tiek izvērtēti subjektīvie [?!] kritēriji – sacensību akvatorija, infrastruktūra, organizatora pieredze, atrašanās vieta, u.c.”

Tāpat kritēriji paredz, ka organizatoram jānodrošina sacensību norise atbilstoši Starptautiskajiem burāšanas sacensību noteikumiem, tajā skaitā tiesnešu brigāde, tiesnešu aprīkojums, glābšanas brigāde un aprīkojums, trases darbinieki un aprīkojums. Organizatora iesniegumā pēc iespējas jānorāda konkrēts iesaistīto personu saraksts un pieejamais aprīkojums, kā arī sacensību galvenais tiesnesis un Žūrijas komisijas priekšsēdētājs.

Organizatoram jānodrošina arī sekojoša infrastruktūra un pakalpojumi - apsargāta teritorija ar treileru un motorlaivu stāvvietu, ērtu piebraukšanu un pārvietošanos teritorijā, žūrijas telpas, sekretariāts, slips laivu ielaišanai ūdenī, tualešu un dušu telpas, karoga masts, bezvadu internets, medicīna un apdrošināšana, naktsmītņu un ēdināšanas pakalpojumu pieejamība.

Kurās klasēs noteiks čempionus?

 

Jahtklubs Auda un Pilsētas jahtklubs bija paredzējis, ka Latvijas čempionāts notiks LZS stratēģiskajās klasēs - Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, kā arī vējdēļu Techno293.

Tikmēr Burāšanas Klubs 360 un Latvijas Vindsērfinga asociācija Latvijas čempionātā papildus jau minētajām klasēm paredzējusi arī divnieku 29er klasi.

Lai arī iespēju pievienot papildus klases pēc čempionāta organizatora iniciatīvas paredz LZS Latvijas Burāšanas čempionāta rīkošanas kritēriji, ir jāvērš uzmanība uz to, ka līdz šim brīdim Latvijā šajā klasē bija tikai viena aktīva komanda.

2015. gada rudenī šī iemesla dēļ LZS nedz šā gada sacensību kalendārā, nedz Latvijas čempionātā neiekļāva RS:X Aero klasi, kurā bija tikai viena aktīva laiva. LZS tolaik norādīja ka, šīs klases iekļaušana LZS sacensībās varētu tikt vērtēta vienīgi, ja 2016. gada klubu organizētajās sacensībās būs startējušas vismaz piecas laivas. Šāds kritērijs dažādu iemeslu dēļ sasniegts netika.

Tas, vai LZS iepriekšējā prakse attiecībā uz 29er klases iekļaušanu nākamajā Latvijas čempionātā tika vērtēta LZS 7. decembra valdes sēdē, protokolā nav atspoguļots. No pieņemtā lēmuma vienīgi secināms, ka savai praksei LZS valde nav sekojusi un neizprotamu apstākļu dēļ akceptējusi tās iekļaušanu Latvijas čempionātā, lai gan abos gadījumos apstākļi ir turpat identiski.

Kā jau minēts, LZS valdes lēmums paredz, ka Latvijas čempionāta rīkošana Burāšanas Klubam 360 uzticēta Optimist, Laser, 29er un Tehno 293 klasē. Latvijas čempionāta nolikums pagaidām vēl nav publicēts.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE