Monday, 19 December 2016 10:14

Pasaules jaunatnes čempionātā zināmi pirmie uzvarētāji; Latvijas burātājiem par vietu vēl jācīnās

Pasaules jaunatnes čempionātā zināmi pirmie uzvarētāji; Latvijas burātājiem par vietu vēl jācīnās Foto: © Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing

Līdz World Sailing pasaules jaunatnes čempionāta noslēgumam ir atlicis vairs tikai viens brauciens, bet, kā tas nereti notiek, vairākās disciplīnās uzvarētāji ir zināmi jau tagad.

Uzvaru jau tagad ir nodrošinājis Tims Morniaks un Čārlzs Dorandžē (Francija) Nacra15 klasē, Nataša Braienta un Annija Vilmota (Austrālija) 29er meiteņu grupā, Villijs Rodžers un Džeks Pārkins (ASV) 420 klasē puišu ieskaitē, kā arī Joavs Omers (Izraēla) RS:X klases puišu ieskaitē un Emma Vilsone (Lielbritānija) RS:X meiteņu grupā.

Tikmēr Laser Radial meiteņu grupā Esterei Paulai Kumpiņai (Rīgas jahtklubs) pēdējā braucienā būs jāpacīnās, par palikšanu trīsdesmitniekā. Pēc ceturtās dienas braucieniem ir zaudēta vēl viena pozīcija. Pirmajā braucienā burātāja finišēja 36. vietā. Otrajā rezultāts jau krietni labāks - 17. vieta un atkārtoti augstākais sasniegums šajā regatē, bet diemžēl tas nepalīdzēja kompensēt vietas zudumu. Šobrīd astoņu braucienu summā Kumpiņa ieņem 29. vietu.

Bet izšķirošā cīņa par zelta godalgu šajā grupā norisināsies starp piecām burātājām - pašreizējo jauno līderi Hannu Andersoni (Vācija), Doloresu Moreiru Frasčini (Urugvaja), čempiones titula pašreizējo turētāju Mariju Erdi (Ungārija), kā arī Sandra Luliča (Horvātija) un Karolīna Albano (Itālija). Tiesa, pēdējās trīs burātājs pie uzvaras varēs tikt tikai tad, ja uzvarēs gan braucienā, gan ja augstākā pozīcijā par viņām esošās burātājas braucienā iegūs ne augstāk par sesto vietu.

Savukārt Artjomam Švecovam (Priedaines jahtklubs) Laser Radial puišu grupā var nākties pacīnīties par palikšanu piecdesmitniekā. Pēc vēl diviem braucieniem vakardien, kuros burātājs bija 47. un 54. vietā, viņš no 49. vietas ir noslīdējis uz 50. vietu.

Šīs grupas līderis ir Finians Aleksanders (Austrālija), kurš uzvaru varētu pazaudēt vienīgi tad, ja pēdējā braucienā finišētu zemāk par 33. vietu, kas ir šobrīd sakrātais punktu pārsvars. Tikmēr par otro un trešo vietu cīnīsies deviņi burātāji - visi no pirmā desmitnieka.

Arī Ketijai Birzulei (Burāšanas klubs 360) RS:X klasē pēc vakardienas trīs braucieniem (10., 7., 9., vieta) atgūtā 9. vieta vēl nav garantēta. Par to vēl cīnīsies arī Selīna Saubideta Birknere (Argentīna).

Kā jau minēts, zelta medaļu jau ir izcīnījusi pagājušā gada vicečempione Emma Vilsone (Lielbritānija), kurai arī pēdējā vieta rezultātu vairs nemainīs. Par otro un trešo vietu cīņā vēl iesaistīsies septiņas burātājas.

 

 

Vilsone pēc sacensībām World Sailing teica: “Kad RS:X pasaules čempionātā [novembrī] ieguvu 5. vietu, biju ļoti sarūgtināta, bet šis to kompensē. Es vienmēr vēlējos uzvarēt, un to paveikt, ir apbrīnojami.

Pēdējie sacensību braucieni un noslēguma ceremonija notiks šonakt pēc Latvijas laika.

Visi rezultāti.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE