Sunday, 18 December 2016 12:03

Pēc trešās dienas Latvijas burātāji nedaudz zaudē pozīcijas World Sailing pasaules jaunatnes čempiontā

Pēc trešās dienas Latvijas burātāji nedaudz zaudē pozīcijas World Sailing pasaules jaunatnes čempiontā Foto: © Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing

Trešā sacensību diena World Sailing pasaules jaunatnes čempiontā aizritēja mainīgos laikapstākļos. Sacensību pirmie braucieni tika aizvadīti lēnā vējā, bet ar katru nākāmo braucienu vējš pieņēmās spēkā līdz 8-10 mezgliem.

Atsevišķās disciplīnās, ieskaitot RS:X meiteņu grupu, jau arvien izteiktāk iezīmējas līderi.

Estere Paula Kumpiņa (Rīgas jahtklubs) trešās dienas braucienos finišēja 33. un 25. vietā, viņiem pēc sešiem braucieniem dod 126 punktus un no 27. vietas ierindo 28. vietā. Līdz divdesmitajai vietai, kur burātāja atradās pēc pirmās sacensību dienas, viņu šobrīd šķir 53 punkti.

Iespēju atgūt savas līderpozīcijas arvien vairāk zaudē pašreizējā pasaules jauniešu čempione Maria Erdi (Ungārija), kura ir sakrājusi 33 punktus un zaudējusi vienu vietu, noslīdot uz 5. vietu. Tikmēr līderpozīcijas ar sarūkošu punktu pārsvaru joprojām tur Sandra Luliča (Horvātija). Viņai šobrīd ir sakrāti 20 punkti.

Artjomam Švecovam (Priedaines jahtklubs) Laser Radial puišu grupā pēc vēl diviem braucieniem, kuros bija 45. un 49. vietā, zaudējis divas vietas un no 47. vietas ir noslīdējis uz 49. vietu. Līdz šim Švecovs ir sakrājis 212 punktus. No iekļūšanas četrdesmitniekā viņu šobrīd šķir 56 punkti.

Pēc uzvarām abos dienas braucienos vadībā ir izvirzījies Finians Aleksandrs (Austrālija), kurš pēc sešiem braucieniem un viena sliktākā rezultāta izslēgšanas ir ieguvis 18 punktu pārsvaru. Līdzšinējais līderis Patriks Dopeings (Dānija) ar 33 punktiem ir noslīdējis uz otro vietu.

Laser Radial klase šonakt turpinās ar vēl diviem braucieniem, bet pēdējais noslēdzošais brauciens notiks pirmdienas naktī.

RS:X klasē pēc deviņiem braucieniem Ketija Birzule (Burāšanas klubs 360) no 9. vietas ir noslīdējusi uz 10. vietu. Vakar Birzule no trīs braucieniem veica divus, kuros bija 11. un 10. vietā. Pēdējā braucienā bija pārragri pāri startam, kā rezultātā no brauciena tika diskvalificēta (UFD), saņemot maksmimālo punktu skaitu. Lai arī šis rezultāts tika izslēgts kā sliktākais, tas noturēt 9. vietu nepalīdzēja.

Tikmēr līderpozīcijas nostiprina Emma Vilsone (Lielbritānija), kura pēdējos trijos braucienos divreiz uzvarēja, bet vienā piekāpās Jū Tanai (Ķīna). Kopumā Vilsonei šobrīd ir piecas uzvaras deviņos braucienos, 13 punkti un 13 punktu pārsvars pār tuvāko sekotāju Katju Spičakovu (Izraēla).

RS:X klase šonakt turpinas ar vēl trim braucieniem.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE