Saturday, 17 December 2016 14:12

Pēc otrās dienas Latvijas burātājiem kāpumi un kritumi WS pasaules jaunatnes čempionātā

Pēc otrās dienas Latvijas burātājiem kāpumi un kritumi WS pasaules jaunatnes čempionātā Foto: © Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing

Otrā sacensību diena World Sailing pasaules jaunatnes čempionātā aizritēja ar jaunu azartu un vēlmi sevi pierādīt, kas dažam ir maksājis vietas, citam ļāvis pakāpties uz augšu vai gūt savas mazās uzvaras.

Līdz ar otro dienu papildu azartu rada arī rezultātu rēķināšanas matemātika - vietu izvietojumu rezultātu tabulā no šodienas nosaka ne tikai vieta finišā, bet arī sliktākā rezultāta izslēgšana. Kā ierasts, tas jau ir paspējis ieviest daudzas korekcijas.

Laser Radial klasē abas ieskaites grupas veica vēl divus braucienus.

Esterei Paulai Kumpiņai (Rīgas jahtklubs) abos bija ļoti atšķirīgs rezultāts.

Pirmajā braucienā sportiste finišēja 45.vietā, kas vēlāk tika izslēgts kā šobrīd sliktākais rezultāts, bet otrajā jau bija 26. ātrākā. Pēc četriem braucieniem un viena sliktākā rezultāta (45. vieta) izslēgšanas Kumpiņa pirmajā dienā iegūto 20. vietu nenosargāja, bet ar 68 punktiem joprojām atrodas augstajā - 27. vietā.

Viena pārragra starta dēļ un tai sekojošas brauciena diskvalifikācijas savas pozīcijas šobrīd ir zaudējusi arī čempionāta galvenā favorīte Maria Erdi, kura ar 18 punktiem no 1. vietas ir noslīdējusi uz 4. vietu. Erdi neveiksmīgs bija arī dienas pirmais brauciens, kurā viņa bija tikai piecpadsmitā labākā. Erdi nepalīdzēja arī sliktākā rezultāta izslēgšana.

Šobrīd par jauno līderi ar 6 punktiem un piecu punktu pārsvaru ir kļuvusi Sandara Luliča (Horvātija).

Vēl lielāka atšķirība braucienos bija Artjomam Švecovam (Priedaines jahtklubs) Laser Radial puišu grupā.

Pirmajā braucienā viņš finišēja negaidīti augstajā 15. vietā, kas ir burātāja  līdz šim labākais rezultāts šajās sacensības. Kopvērtējumā tas viņam lielu vietu kāpumu gan nenesa, jo dienas otrajā braucienā viņš uzrādīja vien 52. labāko rezultātu. Tomēr pēc četriem braucieniem, 15. vietas  un viena sliktātā rezultāta (53. vieta pirmās dienas pirmajā braucienā) izslēgšanas ar 118 punktiem Švecovs no 52. vietas ir pakāpies uz 47. vietu.

Laī arī tikai ar divu punktu pārsvaru vadībā joprojām atrodas Patriks Dopeings (Dānija), kurš otrajā dienā bija tikai 38. un 8. labākais. No vietas zaudēšanas viņu glāba gan viena sliktākā rezultāta izslēgšana, gan konkurentu kļūdas.

 

 

RS:X klase turpināja ar vēl trīs braucieniem. 

Pateicoties augstajai 5. vietai dienas pēdējā braucienā, Ketijai Birzulei (Burāšanas klubs 360) RS:X meiteņu grupā izdevās atgūt 9. vietu.

Pēc pirmās dienas trim braucieniem Birzule sākotnēji atradās 9. vietā, tomēr vēlāk rezultāti tika laboti, atmetot vienu sliktāko vietu, un burātāja noslīdēja uz 10. vietu, no tās sākot arī otrās dienas sacensības.

Starts pēdējā braucienā burātājai ļauj šobrīd atrasties arī vietu augstāk par 10. vietā esošo Marianu Agilaru (Meksika), ar kuru Birzule dala vienādu - 41 punktu skaitu. Vienlaikus progresēt vēl augstāk rezultātu tabulā Birzulei liedza 14. vieta pirmajā braucienā, neskatoties uz to, ka šis rezultāts šobrīd ir izslēgts kā sliktākais. Tikmēr otrajā braucienā Birzule bija 10. vietā.

 

 

Līdere joprojām ar  9 punktiem ir pašreizējā pasaules jauniešu vicečempione Emma Vilsone (Lielbritānija), kura braucienos vienreiz bija ceturtā, bet divreiz uzvarēja. Sliktākais izslēgtais rezultāts viņai ir palīdzējis no pārējām konkurentēm atrauties par pieciem punktiem.

Visi rezultāti.

Sacensības turpināsies naktī no sestdienas uz svētdienu pēc Latvijas laiak ar vēl diviem braucieniem  Laser Radial klasē un trim braucieniem RS:X klasē.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE