Friday, 16 December 2016 20:38

World Sailing pasaules jaunatnes čempionāts. Intervija ar Esteri Kumpiņu pēc 1. sacensību dienas

Viena sacensību diena Oklendā / Jaunzēlandē notiekošajā World Sailing pasaules jaunatnes čempionātā 389 burātājiem no 65 valstīm jau aiz muguras. Tāpat arī pirmās dienas sacensību drudzis. Bet šonakt (pēc Latvijas laika) viss gan vienlaikus turpināsies, gan arī sāksies no jauna - jauna cīņa, jaunas iespējas sevi pierādīt un parādīt. Arī Latvijas Laser Radial klases burātājai Esterei Paulai Kumpiņai no Rīgas jahtkluba.

Estere sacensības sāka, sagādājot ļoti patīkamu pārsteigumu saviem līdzjutējiem - pēc diviem braucieniem ļoti spēcīgajā 48 jauno burātāju flotē viņa ierindojās pirmajā divdesmitniekā.

Pēc pirmās dienas braucieniem sazinājāmies ar burātāju un lūdzām viņai padalīties savā vērtējumā un sajūtās par čempionāta sākumu. 

 

Kā vērtē savu pirmo sacensību dienu?

Pirmo dienu vērtēju ļoti veiksmīgi. Mēs ar Žaklīnu [trenere Žaklīna Litauniece] izanalizējām visas kļūdas, un abas divas esam ļoti apmierinātas.

Uzsākot šīs sacensības ir tāds sava veida uztraukums, bet tajā pat laikā ir arī tāds prieks doties, jo tomēr tā ir liela iespēja gan man, gan arī pārējiem, kas brauc no mūsu komanadas. Tas nav nekas ikdienišķs, tāpēc es to uztveru, kā lielu iespēju un milzīgu pieredzi.

Ko vari teikt par sacensību akvatorija? Zināms, ka tur vēja netrūkst.

Akvatorija ir ļoti skaista vieta. Paši jaunzēlandieši [čempionāta dalībnieki] tajā akvatorijā īsti netrenējas, tāpēc arī viņiem bija ļoti interesanti burāt. Šodien mums bija vējš no krasta, bija nelieli viļņi, vējš arī bija nedaudz mainīgs. Kā nu kuram tas radīja grūtības, kā nu kuram tieši bija vieglāk, atmaksājās. Mēs arī esam ļoti tuvu krastam, arī vienai upes iztekai, kas rada arī  straumi.

 

 

Kāda ir kopējā sacensību atmosfēra?

Var just tādu kā spriedzi visos. Saidrs, ka visiem ir spriedze, visiem ir savi uzstādījumi. Katram ir savi uzstādījumi šīm sacensībām, kurus viņš ļoti grib izpildīt un tur sākas lielais stress, tā teikt. Bet kad nonāk krastā, man ir daudz vieglāk, jo daudzas meitenes un puišus, un vispār cilvēkus pazīstu no iepriekšējiem gadiem, kā arī no sacensībām un treniņnometnēm, arī no ENP [treniņnometne Emerging Nations Program] tos pašus cilvēkus redzu arī šeit.

Īstenībā pat ir forši, ka ir viens tāds gada pasākums, kur visi satiekas. Tad var atdot savus kreklus, apmainīties ar krekliem, kā arī ar pieredzi, ko viņi ir darījuši un [uzzināt] kādi ir kura plāni.

Kā vērtē savas konkurentes?

Skaidrs, ka visas konkurentes ir spēcīgas, jo tas ir ļoti nopietni atlasīties šādam čempionātam. Katrai valstij, protams, ir sava [sportistu atlases] programma. Ir valstis, kurās ir lielāka konkurence un kurās ir mazāka konkurence, bet ir skaidrs, ka visas ir ļoti stipras.

Piemēram, Maria Erdi [burātāja no Ungārijas], kura Rio Olimpiskajās spēlēs vinnēja vienu startu un kopumā bija četrpadsmitā. Viņa arī nesen Pasaules kausa izcīņā finālā bija ceturtā, tajā arī vienu reizi vinnēja vienu startu. Kā arī itāliete Kerolaina [Albano], kura bija trešā Eiropas čempionātā Tallinā, Karlota Šancesa [burātāja no Spānijas], kura arī ir ļoti zināma burātāja. Te ir ļoti daudzas ne tikai no Eiropas. Arī Jaunzēlande, kas ir ļoti slavena ar savu burāšanu, arī Amerikas Savienotās Valstis, Kanāda, arī mazās salas, piemēram, Aruba, zinu, ka tā meitene [Odile Van Aanholt] arī ir ļoti spēcīga.

Man liekas, tā ir arī lieliska iespēja, mums eiropietēm saprast, ka mēs neesam vienīgās šajās sacensībās - ir arī meitenes no citām salām, no citiem kontinentiem, kas ir ļoti, ļoti spēcīgas konkurentes.

Pastāsti nedaudz par Emerging Nations Program treniņnometni, kas notika tieši pirms šī čempionāta ..

Šīs nometnes galvenais mērķis bija iepazīstināt mūs - ENP stipendijas ieguvējus ar šo apkārti. Dabūt kādus treniņus pirms šī čempionāta. Galvenais fokuss bija tiešām, tā teikt, atjaunot visas šūnas. Ir forši, ka mums bija iespēja startēt kopā, nedaudz pamodās tās startēšanas šūnas - kā vajag un ko vajag darīt, tiešām ļoti forši bija. Arī sākumā mums teica, ka, tā kā tās ir trīs dienas pirms sacensībām, mēs neko jaunu nemācīsimies un arī nepārforsēsim ar spēkiem, ka [nometne] ir, lai vienkārši iepazītu akvatoriju un iepazītu, kas te notiek.

Sacensību vietā nevarējām burāt, bet mēs burājām četrdesmit minūšu attālumā, kas bija tāds mierīgs krasts, kur arī bija ļoti skaisti. Iepazinos ar ļoti daudziem jauniem cilvēkiem. Dažus jau es pazinu no Balatonas [ENP nometne 2015. gadā Ungārijā] un Medemblikas [ENP nometne šā gada pavasarī Nīderlandē] nometnēm.

Kopumā, manuprāt, būs ļoti izdevies pasākums, un es nevarēšu sagaidīt nākamās sacensību dienas.

Vēl priekšā četras sacensību dienas. Kāds ir Tavs sportiskais mērķis šim čempionātam?

Šajās sacensībās es vēlos izdarīt visu ko esmu mācījusies, ko es esmu trenējusi, un izdarīt tās lietas, kuras es jau zinu. Nemēģināt neko super jaunu. Vienkārši izdarīt visu pēc maksimuma, tad skatīties pēc tā punkta, kā ir sanācis, kur vēl ir jāuzlabo lietas.

Paldies par interviju. 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE