Thursday, 15 December 2016 21:31

Birzule pasaules jaunatnes čempionātā viena no favorītēm uz augstiem rezultātiem

Šonakt World Sailing pasaules jaunatnes čempionāta sacensībās kā vieni no pirmajiem uz startu izies vējdēļu RS:X burātāji, tai skaitā arī Latvijas vējdēļu burātāja Ketija Birzule (Burāšanas klubs 360).

Meiteņu ieskaites grupā pavisam startēs 18 dalībnieces, kas ir nedaudz mazāks skaits nekā pagājušajā World Sailing pasaules jaunatnes čempionātā. Šī ieskaites grupa dalībnieku skaita ziņā ir arī mazākā pavisam no deviņām čempionāta grupām.

Piecas no viņām, ieskaitot Birzuli un pašreizējo World Sailing pasaules jauniešu vicečempioni Emmu Vilsoni (Lielbritānija), tikās jau pērn.

2015. gada jauniešu čempione Stefānija Elfutina (Krievija) sacensībās U19 grupā vairs nestartē, tādēļ Jaunzēlandē tiks noteikta jauna čempione.

Sagaidāms, ka uz šo titulu pretendēs gan Vilsone (Lielbritānija), gan šā brīža RS:X klases pasaules jauniešu čempione Katja Spičakova (Izraēla), kura šo panākumu izcīnīja pirms nepilna mēneša RS:X klases rīkotajā pasaules jauniešu čempionātā Kiprā.

No šā brīža sacensību dalībniecēm Kiprā startēja septiņas burātājas, tai skaitā Birzule, kura ierindojās 11. vietā. Trīs no burātājām - Spičakova, Vilsone un Marija Belena Bazo (Peru) ierindojās pirmajā desmitniekā.

Pērn Birzule Malaizijā World Sailing pasaules jaunatnes čempionātu noslēdza 16. vietā. Tomēr šogad iegūtā pieredze gan Rio Olimpiādē un uzrādītais rezultāts RS:X klases pasaules jaunatnes čempionātā, gan ievērojami lielāks apmeklēto sacensību skaits ļauj prognozēt, ka Birzule būs viena no septiņām favorītēm uz augstiem rezultātiem. Jau minētā Vilsone, Spičakova, Selīna Birknere (Argentīna), Giorgia Speciale (Itālija), Bazo un Mariama Sekposjana (Krievija), kura RS:X pasaules jaunatnes čempionātā ierindojās 3. vietā, ir pārējās favorītes.

RS:X meiteņu grupas sacensības sāksies plkst. 23:05 pēc Latvijas laika (10:05 pēc Jaunzēlandes laika). Plānoti ir trīs braucieni.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE