Thursday, 15 December 2016 20:09

Pasaules jaunatnes čempionātā tiekas spēcīgas Laser Radial jaunās līderes

Šovakar World Sailing pasaules jaunatnes čempionātā Jaunzēlandē kopā ar Latvijas Laser Radial klases burātāju Esteri Paulu Kumpiņu (Rīgas jahtklubs) uz starta līnijas stāsies vēl 47 jaunietes no tāda paša skaita valstīm.

Ar četrpadsmit no viņām E. Kumpiņa tikās jau pagājušā gada jaunatnes čempionātā Malaizijā, kur Latvijas burātāja ierindojās 39. vietā. Piecas no šīm burātājām pērn ierindojās pirmajā desmitniekā.

Ar deviņām dalībniecēm Kumpiņai bija iespēja samēroties spēkiem šogad augustā Tallinā Eiropas jaunatnes čempionātā Laser Radial klasē. Lai arī mājas ūdeņiem būtu bijis jāpalīdz, tomēr šajās sacensībās dominēja viešņas, tai skaitā astoņas no gaidāmā pasaules čempionāta dalībniecēm, kuras finišēja labāko desmitniekā. Mūsu burātāja, būdama viena no jaunākajām Eiropas jaunatnes čempionāta dalībniecēm, kopējā ieskaitē ierindojās 27. vietā, bet U17 vecuma grupā - 7. vietā.

Līdz šim šīs bija vienīgās augstākā mēroga sacensības, kurās mūsu burātāja šogad piedalījās. Tāpat Kumpiņa šogad startēja Eiropas kausa posmā Slovēnijā un Lietuvā, attiecīgi izcīnot 69. un 19. vietu, kā arī vairākās nacionāla un reģionāla mēroga sacensībās.

Lai labāk sagatavotos World Sailing pasaules jaunatnes čempionātam, Kumpiņa piedalījās arī divās pasaules burāšanas federācijas World Sailing rīkotajās treniņnometnēs. Viena no tām notika pavasarī Nīderlandē, kur burātāja izcīnīja speciālo World Sailing stipendiju dalībai šā gada pasaules jaunatnes čempionātā. Otra nometne, kas vienlaikus bija arī šī gada noslēdzošā World Sailing treniņnometne, notika tieši pirms šī čempionāta sacensību norises vietā.  

Savukārt par favorītēm var uzskatīt sešas dalībnieces. Visas no viņām šogad ir uzrādījušas augstus rezultātus dažādās augstākā līmeņa sacensībās.

Startēs šā brīža World Sailing pasaules jauniešu čempione Maria Erdi (Ungārija), kura šovasar debitēja Olimpiskajās spēlēs, izcīnot augsto 14. vietu. Izņemot Laser Radial Eiropas čempionātu maijā, kur Erdi ierindojās 21. vietā, 18 gadus jaunā burātāja ne vienā no šā gada turpmākajām sešām sacensībām - visas no tām augstākā mēroga sacensības pieaugušo konkurencē, nav finišējusi zemāk par 14. vietu. Pēdējais viņas augstākais sasniegums ir 4. vieta World Sailing pasaules kausa noslēdzošajā posmā, kas notika pirms nedēļas Melburnā.

Pārējās favorītes ir šā brīža World Sailing pasaules jauniešu vicečempione Hanna Andersone (Vācija), kura šovasar Tallinā kļuva par Eiropas jauniešu čempioni Laser Radial klasē, Zoji Tomsone (Austrālija), kura šovasar kļuva par Laser Radial klases pasaules jauniešu čempioni, bet World Sailing pasules kausa noslēdzošajā posmā izcīnīja 10. vietu, Kerolaina Rosmo (Norvēģija), kura ir Laser Radial klases pasaules jauniešu vicečempione, Luise Cervera (Francija) - Laser Radial klases pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēja, kā arī Sandra Luliča (Horvātija), kura ir Laser Radial klases pasaules jauniešu čempionāta 6. vietas ieguvēja. Luliča šogad uzrādīja arī augstus rezultātus divos World Sailing pasaules kausa posmos, bet Laser Radial U21 pasaules čempionātu noslēdza 17. vietā kopvērtējumā un 3. vietā U19 grupā. Uz augstiem rezultātiem pretendēs arī Īrijas pārstāve Nikole Hermerika (Īrija), kura Laser Radial klases pasaules jauniešu čempionātā izcīnīja 7. vietu, kā arī izīnīja Īrijas čempiones titulu.

Tāpat jāmin, ka trīs dalībnieces šogad kvalificējās un debitēja Olimpiskajās spēlēs - jau minētā Erdi, Nur Šazrina Mohamada Latifa no Malaizijas, kura ir viena no jaunajām vadošajām burātājām no Āzijas reģiona, un Doloresa Moreira Frančini no Urugvajas.

Laser Radial meiteņu grupas sacensības sāksies šonakt plkst. 00:10 pēc Latvijas laika (11:10 pēc Jaunzēlandes laika). Plānoti ir divi braucieni.

Čempionāts ilgs līdz 20. decembrim.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE