Thursday, 27 October 2016 22:09

Fišers - Blumbergs Eiropas Laser Masters čempionātā izcīna 5. vietu grupā

Fišers - Blumbergs Eiropas Laser Masters čempionātā izcīna 5. vietu grupā Foto: Thom Touw

Laser klases burātājs Ģirts Fišers - Blumbergs ceturtdien (27. oktobrī) Hvarā (Horvātijā) Eiropas Laser Masters čempionātā izcīnīja 5. vietu jaunākajā, Apprentice Master ieskaites vecuma grupā.

Kopvērtējumā ar 284 sakrātiem punktiem Fišers - Blumbergs 74 dalībnieku konkurencē ierindojās 40. vietā.

Sacensības sākās pagājušo svētdien (23. oktobrī), un piecās dienās mērenā un mēreni stiprā vējā tika aizvadīti desmit braucieni.

Latvijas burātājs sacensības sāka, pirmajā braucienā finišējot 21. vietā, bet jau nākamajā pēc pieļautām vairākām kļūdām bija 68-ais.

Turpmākajos braucienos burātājs savu sniegumu  uzlaboja, tomēr vairākas būtiskas kļūdas un pārkāpumi distancē neļāva finišēt augstāk par ceturto - piekto desmitu.

Tas burātājam liedza iespēju iekļūt arī savas grupas labāko trīniekā, no kura Fišeru - Blumbergu šķir 23 punkti. Šajā grupā ar 60 punktiem uzvarēja Tomas Gunsts (Beļģija), kurš kopvērtējumā ir septītais.

Par sacensību uzvarētāju kopvērtējumā ar 30 punktiem kļuva olimpiskais čempions, 60-gadīgais Hose Luiss Doreste Blanco (Spānija), kura pamatgrupa ir Grand Master. Šajā ieskaites grupā ietilpst burātāji vecumā no 55 līdz 64 gadiem.

Zīmīgi, ka pirmajā desmitniekā septiņi burātāji ir no Grand Master grupas, un Gunsts ir vienīgais, kurš ir iekļuvis no Apprentice vecuma ieskaites grupas, kurā ietilpst burātāji vecumā no 35 līdz 44 gadiem.

Laser Radial klasē, kurā startēja gan vīrieši, gan sievietes, kopvērtējumā uzvarēja Apprentice Master grupas uzvarētājs Jons Emets (Vācija), bet labākā no sievietēm bija Monika Azona (Spānija), kura Apprentice Master grupā izcīnīja trešo vietu. Tikmēr Legend grupā, kurā startē dalībnieki vecumā no 75 gadiem, uzvarēja leģendārais amerikāņu burātājs Pīters Seidenbergs, kurš kopvērtējumā 88 dalībnieku konkurencē ierindojās desmitajā vietā.

Kopumā dalībnieki Laser klasē sacentās četrās, bet Laser Radial klasē - piecās ieskaites grupās.

Visi rezultāti

Čempionāts vienlaikus ir arī viens no Eiropas Masters sēriju posmiem.

/Avots: http://lasereuropeanmasters16.com / Ģirta Fišera - Blumberga Facebook konts/

***

Ģirta Fišera - Blumberga reportāža no sacensībām:

 

 

 

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE