Thursday, 06 October 2016 14:31

Atilla izcīna augsto 6. vietu Zviedrijas lielākajā sezonas noslēguma regatē (+ video) Foto: KSSS

Latvijas Optimist klases burātājs Mārtiņš Atilla aizvadītajā nedēļas nogalē Stokholmā izcīnīja augsto 6. vietu Zviedrijas karaliskā jahtkluba sezonas noslēguma regatē KSSS Olympic Class Regatta.

Atilla (Latvijas Topper Klubs) labāko rezultātu sasniedza 2. un 3. braucienā, kad finišēja pirmais 171 viena dalībnieka lielajā flotē, kā arī sestajā, pēdējā braucienā, kad bija otrais labākais.

Uzvarēja Mariuss Vesterlinds (Zviedrija / KKKK), kurš trīs reizes finišēja pirmais, vienu reizi bija 12., otrais un trešais, apsteidzot šā gada pasaules vicečempionu Optimist klasē Matiasu Berthetu (Norvēģija), kurš ieguva 2. vietu. Trešajā vietā ierindojās Kalle Lagerbergs (Zviedrija).

Optimist klasē šogad bija īpaši liels dalībnieku skaits. Viņu vidū arī Zviedrijas, Norvēģijas un Somijas nacionālas izlases no pasaules un Eiropas čempionātiem.

Visi rezultāti

Tikmēr Laser Radial klasē Estere Paula Kumpiņa sacensības noslēdza 41. vietā 86 dalībnieku konkurencē.

Kopumā regate pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu - 540 burātājus no Ziemeļvalstīm Optimist, Zoom 8, Europe Class, 29er, OK-Jolle, 5o5 un Laser 4.7 klasē.

Sacensību noslēgumā M. Atilla ieguva tiesības piedalīties Artemis Racing komandas treniņbraucienā uz pasaules mačreisa sērijas M32 katamarāniem. Tās jaunajam sportistam bija neaizmirstamas izjūtas, informē burātāja pārstāve un mamma Inga Jākobsone.