Monday, 28 March 2016 13:50

Atilla Gardas ezera Optimistu sacīkstēs ierindojas 61.vietā; Nāciju kausā sasniedz 9. vietu

Atilla Gardas ezera Optimistu sacīkstēs ierindojas 61.vietā; Nāciju kausā sasniedz 9. vietu Foto: Fraglia Vela Riva

Gardas ezera sacensībās Optimist klasei Garda Optimist Meeting Mārtiņš Atilla (Latvijas Topper klubs) svētdien, 27. martā Itālijā izcīnīja 61. vietu junioru spēcīgākajā jeb zelta grupā.

Foto: Elena Giolai / Fraglia Vela Riva

Atilla tiesības startēt spēcīgāko junioru grupā ieguva pēc laba snieguma mērenā vējā aizvadītos astoņos kvalifikācijas braucienos, kuros Latvijas jaunais burātājs trīs reizes finišēja pirmajā desmitniekā.

Sacensībām reģistrējušies pavisam 668 juniori vecumā no 11 līdz 15 sākotnēji tika iedalīti piecās kvalifikācijas grupās. Labākos rezultātus uzrādījušie, kopskaitā 134, braucienus finālā turpināja zelta jeb spēcīgākajā grupā. Pārējie atkarībā no rezultātiem tika iedalīti sudraba, bronzas, smaragda un pērļu grupā.     

Fināla braucieniem vēja stiprums bija pieņēmies spēkā līdz mēreni stipram vējam, kas bija izšķiroši daudzu burātāju izvietojumam rezultātu tabulā.

Atilla pirmajā fināla braucienā uzrādīja 74.vietu, kas kā sliktākais (atbilstoši sacensību nolikumam) kopvērtējumā netika ieskaitīts, bet otrajā braucienā burātājs finišēja 56. vietā. Kopskaitā nopelnīto punktu skaits līdz ar to bija 197. punkti.

Ar 37 punktiem uzvaru izcīnīja Matiass Bērtherts no Norvēģijas, pārtraucot itāļu pēdējo trīs gadu uzvaras stīgu. Otrajā vietā ar 38 punktiem ierindojās Demetrio Sposato no Itālijas, bet trešajā ar 53 punktiem - Valentīns Mūlers no Vācijas. Meiteņu grupā labākais rezultāts Džūlijai Sepei no Itālijas, kura ar 82 punktiem kopvērtējumā sasniedza 10. vietu.

Visi zelta grupas rezultāti

Vecuma grupā līdz 11 gadiem 232 burātāju konkurencē uzvarēja Matiass Cesana, bet meiteņu grupā - Agate Skalmazi. Abi burātāji pārstāv sacensību norises vietas burāšanas skolu.

 

Foto: Elena Giolai / Fraglia Vela Riva

Sacensību atklāšanas dienā, 24. martā, notika Nāciju kauss, kurā startēja pa vienam burātājam no katras dalībvalsts. Atilla 22 valstu konkurencē izcīnīja 9. vietu, par vietu apsteidzot Lietuvas burātāju Laurinasu Ivanausku. Uzvaru izcīnīja Emīls Kjaers (Dānija). Nāciju kauss šogad notika otro reizi. 

Visi rezultāti

 

Emīls Kjaers (Dānija) ar Nāciju kausa sacīkstēs īzcīnīto balvu / Foto: Sailing Garda

 

Video: Gardas ezera sacensības Optimist klasē - atklāšanas ceremonija

 

 

Video: Gardas ezera sacensības Optimist klasē - 1. diena

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE