Sunday, 14 February 2016 16:17

Latvijas vindsērfinga burātājs Ļeontjevs Igaunijā izcīna pasaules čempiona titulu ziemas vindsērfingā Kursa disciplīnā; Preiss - vicečempions Slalomā Foto: Eesti Purjelaualiiit

Latvijas vindsērfinga burātājs Aleksandrs Ļeontjevs (LAT107) sīvā konkurencē desmit braucienu summā sestdien (13.februārī) izcīnīja pasaules čempiona  titulu ziemas vindsērfingā Kursa disciplīnā, vēsta čempionāta organizatori.

Ļeontjevs 53 dalībnieku konkurencē vadībā izvirzījās jau pēc pirmās sacensību dienas, spējot pārliecinošu pārsvaru noturēt līdz pat pēdējam braucienam. Otrajā vietā ierindojās labi sagatavotais lietuvietis Pauliuss Voveriuss, bet 3.vietā spēcīgais Polijas sportists Janmareks Maskievičs.

Jānis Preiss šajā disciplīnā palika devītais, bet Ilmārs Tauriņš - 33. vietā. U20 grupā Tauriņam ir 3.vieta.

Ļeontjevam 1.vieta ir arī Masters un Grand Masters apakšgrupās.

Pēdējo reizi par pasaules čempionu Ļeontjevs kļuva 2014. gadā.

Visi rezultāti - Kurss

Slaloma diciplīnā Jānis Preiss (LAT23) izcīnīja 2. vietu. Par uzvarētāju kļuva Pauliuss Voveriuss, bet 3. vietā vēl viens lietuvietis Giedrius Liutkus. 2015. gada čempions šajā disciplīnā Stefans Soderlunds (Zviedrija) palika 9. vietā.

Aleksandrs Ļeontjevs palika sestais, bet Ilmārs Tauriņš - 26. vietā. U20 grupā Tauriņš bija otrais labākais.

Preisam 1. vieta ir arī Masters apakšgrupā.

Visi rezultāti - Slaloms

Pasaules čempionāts ziemas vindsērfingā šogad norisinājās no 8. līdz 13. februārim Igaunijas ezerā Võrtsjärv. Vienlaikus ar ziemas vindsērfingu notika arī sacensības Wing klasē, kā arī kaitsērfingā.