Tuesday, 19 August 2014 15:00

Austrālietis Džērvuds triumfē 2014.gada Latvijas atklātajā čempionātā mačreisā

Austrālietis Metjū Džērvuds (Matt Jerwood) un Redline Racing, fināla braucienos pārspējot Igaunijas labāko mačreisa burātāju Mati Sepu (Mati Sepp), svētdien kļuva par 2014.gada Latvijas čempionu mačreisa disciplīnā. 

ISAF mačreisa ranga 62.vietā esošais Džērvuds un viņa komanda palika nepārspēti visos deviņos kvalifikācijas braucienos, kā arī finālā, kurā uzvarētāja noskaidrošanai pietika ar diviem braucieniem. Seps, kurš ISAF mačreisa rangā atrodas 22.pozīcijā, čempionātu tādējādi otrajā vietā.

“Mums bija fantastiska cīņa ar Mati Sepu. Viņš ir spēcīgs konkurents. Viņš mūs patiesi dzina uz priekšu,“ pēc sacīkstēm pastāstīja Džērvuds.

Jautājot, kas palīdzējis uzvarēt Sepu, burātājs norāda, ka viņiem nedaudz paveicies.

“Pirmo priekšrocību ieguvām pirms starta, kad viņi nopelnīja pirmo sodu par noteikumu pārkāpumu. Tad vēlāk vēl vienu. Pēc tam mēs ieguvām soda apli. Līdz pat finišam viņš [Seps] mēģināja atgūties no nopelnītā soda, bet mēs bijām ātrāki un paņēmām arī pēdējo punktu.”

“Man sacīkstes bija ļoti grūtas. Domāju, ka zaudēsim. Tomēr mums izdevās uzvarēt,” tā Džērvuds. Kā galveno iemeslu tam, kāpēc viņaprāt komandai izdevies uzvarēt Latvijas čempionātā mačreisā, austrālietis min komandas lielisko darbu jahtas forā ar spinakeru, kas glābijs arī tādās situācijās, kad pats Džērvuds esot pieļāvis dažādas muļķīgas kļūdiņas.

Redline Racing komandas kapteinis tāpat izteica atzinīgus vārdus gan par sacīkstēm, gan Rīgā pavadīto laiku.

“Mums Rīgā patiesi patika. Patiešām lieliskas sacīkstes uz upes pilsētas vidū svētku laikā. Sacīkstes bija patiesi ātras, īpaši šodien [noslēdzošajā dienā]. Rīga bija fantastiska. Šī ir patiesi lieliska pilsēta. Svētki bija satriecoši, uguņošana skaista, atmosfēra lieliska.”

Redline Racing komanda no Pērtas (Austrālija) dibināta 2013.gadā un šobrīd atrodas aktīvā divu mēnešu turnejā Eiropā. Nākamās sacīkstes, kurās komanda piedalīsies ir Wasa Match Cup, kas notiks no 22.līdz 24.augustam Vasā, Somijā. Komanda savu Eiropas tūri noslēgs ar Baltic Match Race sacīkstēm, kas no 23.līdz 25.augustam notiks Tallinā.

Trešās vietas ieguvēju noskaidroja mazajā finālā, kurā duelī Olli-Pekka Lumijärvi komanda (Somija) pret Leonīda Čerņina komandu (Latvija) pārāka izrādījās Somijas komanda, bet Čerņina komanda ieguva labāko rezultātu no Latvijas dalībniekiem.

Savukārt 2012.un 2013.gada Latvijas čempions mačreisā Matīss Alviķis sacīkšu kopvērtējumā ierindojās sestajā vietā.

“Ir forši uzvarēt, un mums ir forši arī zaudēt šajā gadījumā, jo mēs daudz ko iemācāmies no ārzemniekiem,” norādīja burātājs.  “Mums ir zaudējums, bet mums nāk klāt zināšanas. Varbūt komanda neizvilka  to ko vajadzēja, varbūt es pats šur tu kļūdījos. Ir forši mačreisā kaut ko jaunu iemācīties un reizēm kļūdīties; pavērot kā brauc profesionāli sportisti, lai ne tikai es redzu, bet arī citi burātāji, kas pirmo reizi mačreisā brauc, redzētu, kas mačreiss vispār tāds ir.”

“[Šogad] uzvarēja stiprākais. Nākamgad sacensībās noteikti uzvarēs stiprākie, cerams, ka no Latvijas”, rezumēja Alviķis.

Latvijas čempionāts mačreisā sākās 15.augustā ar treniņbraucieniem. Pirmajā sacīkšu dienā nepietiekamais vēja stiprums ļāva izvest tikai daļu no paredzētajiem kvalifikācijas braucieniem. Noslēdzošajā dienā laikapstākļi mainījās par labu čempionāta organizatoriem, radot iespēju visu “novest līdz galam” kā plānots.

Tā kā sacīkstes norisinājās starp Akmens un Vanšu tiltiem, iespēja tās vērot bija ikvienam Rīgas iedzīvotājam un viesim. Kā novēroja Matīss Alviķis, pateicoties tam, ka starta līnija atradās tuvu krastmalai, īpaši noslēdzošajā čempionāta dienā, interese par sacīkstēm bijusi daudziem. Tas deva organizatoram Latvijas "Match race" asociācijai iespēju parādīt mačreisa sacīkstes kā ļoti labu sporta veidu arī Latvijai. Ļoti laba atsaucība par noorganizētajām sacīkstēm bijusi arī no pašiem sportistiem, īpaši Austrālijas komandas, kas atzinusi, ka šīs bijušas vislabāk noorganizētās sacīktēs viņu Eiropas tūres laikā.

Sacensības rīkoja biedrība "Latvijas "Match race" asociācija" sadarbībā ar jahtklubu Auda Rīgas svētku ietvaros no 15.līdz 17.augustam.

 

Vietu sadalījums

vieta / dalībnieks / valsts, kuru pārstāv / vieta ISAF pasaules rangā

1. Metjū Džērvuds / Redline Racing (Austrālija) - 62

2. Mati Seps (Iagunija) - 22

3. Olli-Pekka Lumijärvi (Somija)  -  23

4. Leonīds Čerņins (Latvija) - 644

5. Raimondas Siugzdinis (Lietuva) - 711

6. Matīss Alviķis (Latvija) - 205

7.Sanders Ču / Valk Welding Matchrace Team (Nīderlande) - 113

8.Rihards Priedītis (Latvija)  - 1031

9.Madars Alviķis (Latvija) - 491

10. Heino Elnionis (Latvija) - 764

FOTO var skatīt ŠEIT 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE