Sunday, 10 July 2016 13:32

Latvijas atklātajā jūras burāšanas čempionātā uzvaru izcīna Katarina Jee, Venta un Blondy   Foto: Baltic Open Regatta

Pēc nedēļas ilgas cīņas sestdien (8. jūlijā) Rojā tika noskaidroti Latvijas atklātā jūras burāšanas čempionāta uzvarētāji trīs ieskaites grupās.

Sacensības norisināsies Rīgas jūras līcī no 3. līdz 8. jūlijam sešos posmos.

ORC grupā četru komandu konkurencē par uzvarētājiem kļuva Igaunijas jahtas Katarina Jee (EST-464) komanda kapteiņa Marta Tames vadībā. Katarina Jee, neskatoties uz to, ka, salīdzinot ar konkurentēm, tai ir vislielākais handikapa koeficients (tiek izmantots rezultātu aprēķinam), uzvarēja četros no sešiem posmiem, kopvērtējumā par diviem punktiem apsteidzot jahtas Le Mans (LAT-771) komandu Kristapa Remesa vadībā, kura līdz ar to ierindojās otrajā vietā. Trešajā vietā ir Jāņa Nordes vadītā jahta ProjectA1 (LAT 424), bet ceturtie - Maksima Smirnova vadītā jahta Flavis (RUS-2599). Šī grupa bija vienīgā, kurā startēja dalībnieki no ārvalstīm.

Sacensības šajā ieskaites grupā notika, neskatoties uz to, ka nebija pieteicies minimālais dalībnieku skaits - piecas jahtas, kā to paredzēja nolikums.

LYS 1 grupā deviņu komandu konkurencē par uzvarētājiem kļuva jahta Venta (LAT-1987) Mārtiņa Grobiņa vadībā. Venta, kam handikapa koeficients ir viszemākais, trijos no sešiem posmiem bija pirmā, pārējos piektā, sestā un otrā.

Otrajā vietā ierindojās jahta Extra Brut (LAT-577) Alekseja Aleksejeva vadībā, trešā - Andra Zirdziņa vadītā jahta Gabriel (LAT -3) no Usmas jahtkluba.

Čempionāta trīskāršā uzvarētāja jahta Guru (LAT-352) šogad pirmspēdējā posmā nefinišēja, bet pēdējā nestartēja, līdz ar to kopvērtējumā ierindojās tikai sestajā vietā.

LYS 2 grupā deviņu komandu konkurencē uzvarēja jahta Blondy (LAT -315) Andra Zubricka vadībā. Blondy trīs posmos bija pirmā, divos - otrā un vienā palika trešā, kopvērtējumā par četriem punktiem apsteidzot tuvāko sekotāju jahtu Filias (LAT-320) kapteiņa Andra Treija vadībā. Filias vicečempionu godā bija arī pērn.

Trešajā vietā arī šajā gadā ir jahta Ventoux Deux (LAT 283) no jahtkluba Engure.

Visi rezultāti

Attēls: Baltic Open Regatta

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad regate norisinājās tikai Latvijas ūdeņos.

Pirmās divas čempionāta dienas (3. un 4. jūlijā) sacensības norisinājās Rīgas jūras līcī iepretim Rīgai, trešajā dienā (5. jūlijs) dalībnieki veica distanci no Rīgas uz Enguri un atpakaļ, ceturtajā čempionāta norises dienā (6. jūlijs) komandas devās uz Roju. Pēc vienas atpūtas dienas (7. jūlijā), noslēdzošā sacensību diena (8. jūlijs) tika aizvadīta Rojā ar īsās distances braucieniem.

Jau trešo reizi Latvijas čempionāts jūras jahtām notika Baltic Open Regatta ietvaros.