Wednesday, 26 February 2020 23:48

Kumpiņa kvalificējas sudraba grupai pasaules čempionātā Laser Radial klasē

Melburnā, Austrālijā, notiekošajā pasaules čempionātā Laser Radial klasē, trešdien noslēdzās kvalifikācijas braucieni, kas kopumā ir seši.

Latvijas pārstāve Estere Kumpiņa  (LAT 72) kvalifikācijā uzrādīja stabilu sniegumu, braucienos finišējot 27., 44., 25., 35., 30. un 30. vietā savā grupā. 

Ņemot vērā dalībnieču skaitu, kas kopā ir 105, čempionāta braucienus burātājas veica divās grupās. Grupas izvēli noteica iepriekšējā dienā braucienu kopsummā iegūtā vieta.

Pēc rezultātu aktualizācijas un sliktākā rezultāta matemātiskas izslēgšanas Latvijas pārstāve Estere Kumpiņa čempionāta turpinājumā ir kvalificējusies startiem sudraba grupā. 

 

Čempionāta līderes šobrīd jau līdz šim augstas godalgas izcīnījušas burātājas. Vadībā ir Rio Olimpisko spēļu uzvarētāja Marita Bovmeistare (Nīderlande), viņai seko pirms diviem gadiem pasaules čempionātā uzvarējusī Emma Plasčaerta (Beļģija), bet trešā ir Anne Marie Rindoma (Dānija), kura ir gan Rio Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguēja, gan trīskārtēja pasaules čempione. Kopā ar vēl piecdesmit augstāko rezultātu uzrādījušām dalībniecēm, viņas turpinās cīņu par čempiones titulu zelta grupā. 

Kvalifikācijas kārta čempionātā aizritējā kārtīgas cīņas un gribasspēku pārbaudošos apstākļos. Pirmajos braucienos, kas norisinājās jau 23. februārī, dominēja lēna vēja apstākļi, kurus turpmākās dienās nomainīja vairāk nekā 20 mezglu stiprs vējš un negaiss, kas nesa sev līdzī ilgas starta gaidīšanas stundas. Noslēdzošā kvalifikācijas diena tika aizvadīta saulainos apstākļos, stabilā 20 mezglu dienvidvējā un lielos viļņos, kas lika krietni pastrādāt visām dalībniecēm. 

Čempionāts noslēgsies 28. februārī. 

VISI REZULTĀTI 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE