Tuesday, 07 August 2018 22:53

Jahta Diks un Guru - Roņu pirts regates, Le Mans - Roņu apļa uzvarētājas

Piedaloties 24 jahtām, aizvadītajā nedēļas nogalē (3.- 5.augusts) Rīgas līcī tika noskaidroti šā gada Roņu pirts regates uzvarētāji un jaunieviestās Roņu apļa regates uzvarētāji.

Roņu pirts regatē LYS 1 klasē uzvaru svinēja jahta Guru (LAT 352) kapteiņa Arņa Remeša vadībā, kas četros braucienos, divreiz finišēja pirmā un pa vienai reizei bija trešā un otrā.

LYS 2 klasē par uzvarētāju kļuva jahta Diks (LAT454), kura divas reizes finišēja pirmā, bet divas bija otrā.

Tikmēr šā gada jaunajā regatē - Roņu aplis LYS 1 grupā uzvarēja jahta LeMans (LAT771), Kristapa Remeša vadībā, kas četros braucienos izcīnīja vienu otro un trīs pirmās vietas.

LYS 2 grupā uzvarēja jahta Diks (LAT 454), kas, tapāt kā jahta LeMans, vien citādā secībā, četros braucienos izcīnīja vienu otro un trīs pirmās vietas.

Jahta Diks līdz ar to kļuvusi par regates absolūto uzvarētāju.

Sacensībās pavisam startēja 24 jahtas - pa divpadsmit jahtām LYS 1 un LYS 2 grupā.

Šogad sacensībām laikapstākļi bija ļoti veiksmīgi. Tas organizatoriem ļāva izvest visus plānotos startus, bet dalībniekiem laicīgi veikt distances.

Roņu pirts regate startēja un finišēja Mērsragā. Rezultātus noteica četros braucienos trīs dienu laikā. Piektdien, 3. augustā, tika aizvadīts pirmais brauciens, kas bija distancē Mērsrags - Roņu salu. Sestdien, 4. augustā, tika veikti četri īsie braucieni pie Roņu salas, no kuriem pirmie divi tika iekļauti Roņu pirts regates rezultātu ieskaitē. Pēdējais, ceturtais, brauciens notika svētdien, 5. augustā, atpakaļceļā no Roņu salas uz Mērsragu.

Roņu aplis ir vēl viens jahtkluba Engure šā gada rīkoto sacensību jaunums - dienas regate sportiskā stilā, kas ieviesta, lai noteiktu labāko sportisko jahtu.

Visa regate sastāvēja no četriem startiem pretvēja/pavēja distancē Roņu salas rajonā. Pirmie divi starti ir ieskaite kā divi posmi Roņu pirts regatei, lai saglabātu sportisko un garo distanču balansu Roņu pirts regatē.

Avots: ronuregate.website2.me, regates. lv