Friday, 15 December 2017 09:07

Ēlerte PČ jauniešiem noslēdz Latvijai vēsturiski augstā vietā Laser klasē

Ēlerte PČ jauniešiem noslēdz Latvijai vēsturiski augstā vietā Laser klasē Foto: © Jesus Renedo / Sailing Energy

Rīgas jahtkluba burātāja Agija Ēlerte piektdien (15.decembrī) izcīnīja 12. vietu pasaules jaunatnes čempionātā Sanjā, Ķīnā.

Šāds rezultāts Laser Radial klasē ir līdz šim augstākais sasniegums, kādu izcīnījis kāds Latvijas burātājs Laser klasē augstākā mēroga sacensībās.

Deviņos braucienos Ēlerte nopelnīja 95 punktus. Labākais sasniegtais rezultāts braucienos burātājai ir 6. vieta sestajā braucienā, bet pēdējos divos braucienos viņa finišēja starp astoņām labākajām. Trīs reizes viņa finišēja otrajā desmitā, vienā palika trešajā un ceturtajā desmitā.

Pēc pirmās dienas diviem braucieniem Ēlerte atradās 8. vietā, pēc otrās - 10. vietā, bet pēc trešās sacensību dienas atradās 12. vietā, kurā stabili noslēdza arī čempionātu.

Pārliecinošu uzvaru 40 burātāju konkurencē ar 43 punktiem izcīnīja Šarlote Rouza (ASV).  Tāpat pārliecinošā otrajā vietā ar 43 punktiem, bet sliktāku nekā Rouzai pēdējo rezultātu, ir Urugvajas jaunā talantīgā burātāja Doloresa Moreira Frasčini. Trešajā vietā, to izcīnot vien pēdējos braucienos, ir Deizija Kolingridža no Lielbritānijas.

Avots: worldsailingywc.org

Tikmēr puišu konkurencē Ēriks Zvilna čempionātu noslēdza ar 318 punktiem, kopvērtējumā ierindojoties 45. vietā. Labāko rezultātu Zvilna uzrādīja otrajā braucienā, kad finišēja 16. vietā.

Par uzvarētāju ar 54 punktiem kļuva Maors Bens Hrošs (Izraēla), uzvaru noceļot sacensību ilglaicīgam līderim Daņilam Krutskiham (Krievija), kurš sacensības noslēdza otrajā vietā ar nopelnītiem 57 punktiem. Trešajā vietā ar 60 punktiem ir Guido Gallinaro (Itālija).

Sacensības sākās 9. decembrī. Laser Radial klasei sacensības noslēdzās šodien, bet čempionāts kopumā noslēgsies 16. decembrī. Pavisam čempionātā startē 374 burātāji no 60 valstīm, sacenšoties deviņās disciplīnās ar 255 laivām un vējdēļiem.