Sunday, 25 June 2017 23:19

Ar startu pasaules čempionātā Latvijas burātāji gūst pirmo rūdījumu paraburāšanas sacīkstēs Foto: Kieler Woche Sailing

Latvijas pārstāvji Jānis Norde un Jānis Lakstīgala no 20. līdz 25. jūnijam startēja pasaules čempionātā paraburāšanā, kas notika Ķīles burāšanas nedēļas ietvaros.

Abiem šīs bija pirmās paraburāšanas, bet J. Nordem arī pirmās sacensības vispār, kas ļāva iegūt pirmo rūdījumu un pārbaudīt savu noturību spraigā sacensību gaisotnē, augstas konkurences un spēcīga vēja apstākļos.

J. Lakstīgala, kurš startēja 2.4mR laivu klasē, sacensības noslēdza 40. vietā, labākajā braucienā sasniedzot 32. vietu.

Par uzvarētāju 43 dalībnieku konkurencē no 26 valstīm atkārtoti kļuva Heiko Krūgers (Vācija), otrajā vietā atstājot Metjū Bagu (Austrāilija), bet trešajā - Rio Paralimpisko čempionu Demjēnu Sežuī (Francija). Vienīgais profesionālais Igaunijas paraburātājs un paralimpietis Anrē Nomme čempionātu noslēdza 25. vietā. Labākais viņa rezultāts bija otrajā braucienā, kurā viņš finišēja devītais.

Visi rezultāti+

Kā pastāstīja Lakstīgalas treneris Guntars Eistreiķis, ņemot vērā kopējos apstākļus - vēlo laivas iepazīšanu un nelielo burāšanas pieredzi ar 2.4mR laivu (pirms čempināta J. Lakstīgala piedalījās Ķīles burāšanas nedēļas atklātajās 2.4mR klases sacensības, kura palika pēdējais), kas trenerea ieskatā ir tehniski sarežģīta, viņš J. Lakstīgalas sniegumu kopumā vērtē kā apmierinošu / labu. “Neskatoties uz stipro vēju, pieredzes trūkumu ar šīs klases laivu, kā arī tehniskajām iespējām Jānis stiprajā vējā nenobijās un cīnījās godam”.

Tehnisku iemeslu dēļ Lakstīgala pirmās iemaņas laivas vadīšanā ieguva tikai Ķīles burāšanas nedēļas sacensībās 2.4.mR klasē, kas notika pirms pasaules čempionāta no 17. līdz 19. jūnijam. Neskatoties uz tajās iegūto noslēdzošo 28. vietu, sacensības ļāva izprast laivas vadīšanas pamatprincipus, kā arī gūt priekšstatu par tās gaitas īpatnībām.

Hansa 303 klasē startējošais Jānis Norde sacensībās ielēca pēdējā brīdi, kad bija nepieciešams aizvietot citu dalībnieku no Latvijas.

Pirms sacensībām Norde piedalījās speciāli Hansa 303 klasei veltītā World Sailing rīkotā nometnē, kas bija viņa pirmā pieredze šajā klasē.

Par pasaules čempionu Hansa 303 klasē kļuva pieredzes bagātais burātājs Pjotrs Čihotskis (Piotr Cichocki) no Polijas, kurš deviņos braucienos septiņas reizes finišēja pirmais, bet pārējos bija otrais. Otrajā vietā ierindojās Kristofers Saimonds (Christopher Symonds) no Austrālijas, bet trešajā - Jens Krokers (Jens Kroker) no Vācijas.