Monday, 21 August 2017 15:16

Spraigā cīņā noskaidroti piektā Rīgas kausa ieguvēji

Spraigā cīņā noskaidroti piektā Rīgas kausa ieguvēji Foto: Rīgas kauss burāšanā Facebook arhīvs

Spraigā cīņa aizvadītajā nedēļas nogalē noskaidroti piektā Rīgas kausā burāšanā ieguvēji trīs laivu klasēs.

Par uzvarētājiem kļuva jahta Betsija (Platu25 klase / grupa) kapteiņa Aļģirda Žižusa vadībā, jahta Fans (Q25) kapteiņa Ģirta Avotiņa vadībā un Star klases komanda Mārtiņš Grobiņš un Valdis Cibulis (jahta LAT-7360).

Sacensības notika no 19. līdz 20. augustam, kurā kopā piedalījās rekordliels komandu skaits - 23, informē organizatori.

Pirmās dienas sacensības sākās ar stipru dienvidvēju, kas vēlāk iegriezās no rietumiem. Tas saīsināja distanci un sarežģīja regates startu. Pēc vēja lauztajiem mastiem un plēstajām burām, Platu25 klasē vadībā izvirzījās burātāji no Lietuvas ar jahtu Bestija.

Nākamajās vietās ierindojās Latvijas burātāji ar jahtām La Revoltosa un 4sixtysix. Q25 klasē, pārliecinošā vadībā turējās jahta Fans, otrajā vietā atstājot jahtu RaStar klasē līderis bija Mārtiņs Grobiņš un Valdis Cibuls, otro vietu ieņēma Kārlis Braučš un Andrejs Balodis, trešo - Raivo Elnionis un Artis Remesis.

Otra sacensību diena sākās ar krietni mierīgāku, bet mainīgu dienvidu vēju, kas nedaudz mainīja iepriekšējās dienas līderu pozīcijas un kļuva skaidri regates uzvarētāji.