Saturday, 05 August 2017 15:02

Ričards Zvilna U-21 pasaules čempionātu Laser Standard klasē noslēdz simtniekā; uzvar eiropieši Foto: Jean Hagenaers

Beļģijas pilsētā Ņūportā nedēļas vidū noskaidroti jaunie pasaules čempioni Laser Standard un Radial klasēs U-21 grupā.

Vienīgais Latvijas pārstāvis Ričards Zvilna (Latvijas Topper klubs), startējot Laser Standard klasē, čempionātu noslēdza 38. vietā sudraba grupā, kopējā vērtējumā ierindojoties 99. vietā.

122 puišu lielā flote sacensības sāka ar kvalifikācijas braucieni, pēc kuriem tika noteikts iedalījums zelta (tajā turpina cīņu par medaļām) un sudraba flotēs, kurās dalībnieki veica finālbraucienus.

Par uzvarētāju kļuva šā gada Eiropas čempions un pagājušā gada pasaules vicečempions Joels Rodrigezs Perezs (Spānija), bet otrajā vietā ierindojās pagājušā gada pasaules čempions un šā gada Eiropas vicečempions Jonatans Vadnais (Ungārija). Trešo vietu izcīnīja sacensību debitants Daniels Vaitlijs (Lielbritānija).

Igaunijai, kas sacensībās bija pārstāvēta ar diviem sportistiem, labāko rezultātu sasniedza Tavo Annus, finišējot 16. vietā sudraba grupā un 77. vietā kopējā vērtējumā. U19 grupā viņš izcīnīja 17. vietu. Tikmēr Lietuvai, kura arī bija pārstāvēta ar diviem sportistiem, labākais rezultāts ir Mariusam Eidukevičam - 20. vieta sudraba grupā un 81. vieta kopēja vērtējumā.

Visi rezultāti+

Laser Radial grupā par uzvarētāju kļuva labākā šīs klases burātāja Ungārijā, olimpiete Marija Erdi. Otrajā vietā ierindojās jaunā Vācijas burātāja Hanna Andersone (Vācija), kura izcīnīja uzvaru U-19 grupā, bet trešajā vietā ierindojās Magdalēna Kvasna (Polija). Tikmēr 17. vietu izcīnīja Austrālijas burātāja ar latviskām saknēm Marlēna Bērziņš.

Sacensības desmit braucienos norisinājās no 26. jūlija līdz 2. augustam, piedaloties 191 burātājiem no 44 valstīm.

Avots: laserinternational.org, kycnlaserworlds2017.com