MUHU VÄINA: jahtas LeMans un Diks izcīna trešo vietu savā grupā Romasāres aplī

Monday, 10 July 2017 23:11
MUHU VÄINA: jahtas LeMans un Diks izcīna trešo vietu savā grupā Romasāres aplī Foto: Muhu väina regatt arhīvs

Muhu Väina regates trešais posms, kas norisinājās Romasāres tuvumā un bija īsās distances sacensības,  augstus panākumus atnesa divām Latvijas jahtām.

Jahta LeMans (LAT771) izcīnīja 3. vietu LYS I grupā (28 jahtas), bet jahta Diks - LYS III grupā  (36 d.), kas to šobrīd izvirza trešajā vietā arī kopējā vērtējumā.

Iepriekšējā posma uzvarētāja jahta Extra Brut (LAT 577) LYS I grupā izcīnīja 8. vietu, kas kopējā veŗtējumā no pirmās vietas novirza uz trešo vietu, jahta Guru (LAT 352) - 6. vietu, jahta Muza (LAT 458) - 18. vietu,  jahta Gabriel (LAT 3) - 5. vietu. Uzvarēja jahta Katarina Jee (EST 464).

LYS III grupā (36 d.) jahta Irisha (LAT 230) izcīnīja 10. vietu, bet jahta Paulina (S407) - 28. vietu (DNF), kas šai jahtai ir jau trešais nepabeigtais posms. Uzvarēja jahta Kaija (EST29).

ORC II grupā (15 dalībnieki) jahta Udacha (LAT 393) šajā posmā nestartēja, iegūstot maksimālo punktu skaitu un ierindojoties pēdējā, 15. vietā. Uzvarēja jahta Amser Toyota St (EST 379), kas uzvaras izcīnīja arī iepriekšējos divos posmos.

ORC III grupā (10 d) jahta Mahon (LAT 470) izcīnīja 9. vietu, bet jahta Reki (LAT 163) - 10. vietu. Uzvarēja jahta Bamby (RUS 117).

ORC I grupā (10 d.) jau trešo posmu pēc kārta uzvarēja jahta Forte (EST 475). LYS II grupā (26 d.) uzvarēja jahta Onega (RUS 671), bet Folkboot grupā (13 d.) - jahta Muinasjutukuningas (ESTF31).