Monday, 10 July 2017 10:11
MUHU VÄINA: jahta Extra Brut uzvar savā grupā regates otrajā posmā un izvirzās vadībā kopējā vērtējumā Foto: Ardi Truija /Postimees / Piret Salmistu

Panākumu sēriju Muhu Väina regatē (Moonsund regatt) turpina jahta Extra Brut (LAT 577), Latvijas jahtklubs, kapteiņa Alekseja Aleksejeva vadībā, kas regates otrajā posmā no Kuivastu uz Sāmsalu 28 jahtu konkurencē izcīnīja uzvaru LYS I ieskaites grupā.

Uzvara šajā posmā, kā arī trešā vieta pirmajā posmā jahtai Extra Brut šobrīd ļauj ierindoties pirmajā vietā arī kopējā vērtējumā savā grupā.

Tikmēr jahta Guru (LAT 352), Latvijas jahtklubs, Arņa Remeša vadībā izcīnīja 5. vietu, jahta LeMans (LAT771) Kristapa Remeša vadībā - 8. vietu, jahta Muza (LAT 458), jahtklubs Uzvara, Aigara Brenča vadībā - 15. vietu,  jahta Gabriel (LAT 3), Usmas jahtklubs, Andra Zirdziņa vadībā - 16. vietu.

LYS III grupā (36 d.) jahta Diks (LAT 454), jahtklubs Engure, Alda Liepiņa vadībā izcīnīja 9. Vietu, jahta Irisha (LAT 230), Rīga, Aleksandra Smertjeva vadībā - 16. vietu, bet jahta Paulina (S407), Jāņa Voronova vadībā - 26. vietu (DNF). Uzvarēja jahta Mercurius (EST45), SMS, Margusa Tasa vadībā.

ORC II grupā (15 dalībnieki) jahta Udacha (LAT 393), Latvijas jahtklubs, Sergeja Pervuškina vadībā ierindojās 15. vietā.

Uzvarēja jahta Amser Toyota St (EST 379), Kalevas jahtklubs, Margusa Žuravļova vadībā.

ORC III grupā (10 d) jahta Reki (LAT 163) Kārļa Kozlovska vadībā  izcīnīja 7. vietu, no uzvarētājiem jahtas Fart (RUS 1118) atpaliekot par 15 minūtēm un 4 sekundēm (pē laika pārrēķina). Jahta Mahon (LAT 470) šajā posmā palik desmitajā vietā.

Par uzvarētāju ORC I grupā (10 d.) kļuva jahta Forte (EST 475), Kalevas j/k, Jāka Jogi vadībā, LYS II grupā (26 d.) - jahta Piloilleri III (FIN 9004), ROPK / Kalevas j/k, Anne - Mari Luik vadībā, bet Folkboot grupā (13 d.) - jahta Lind (ESTF32), Kalevas j/k, Tīta Rīsalo vadībā.