Jahta Extra Brut savā grupā izcīna trešo vietu Muhu Väina regates pirmajā posmā

Sunday, 09 July 2017 10:11
Jahta Extra Brut savā grupā izcīna trešo vietu Muhu Väina regates pirmajā posmā Foto: Ardi Truija /Postimees

Jahta Extra Brut (LAT 577), Latvijas jahtklubs, kapteiņa Alekseja Aleksejeva vadībā sestdien izcīnīja 3. vietu LYS I ieskaites grupā Muhu Väina regates (Moonsund regatt) pirmajā posmā no Hāpsalas uz Kuivastu.

Šajā grupā Kristapa Remeša vadībā startējošā jahta LeMans (LAT771) ierindojās 5. vietā, Arņa Remeša vadībā startējošā jahta Guru (LAT 352), Latvijas jahtklubs, - 9. vietā, Andra Zirdziņa vadībā startējoša jahta Gabriel (LAT 3), Usmas jahtklubs, - 16. vietā, bet Aigara Brenča vadībā startējošā jahta Muza (LAT 458), jahtklubs Uzvara, - 20. vietā.

28 jahtu konkurencē uzvarēja jahta Põhjakonn no Pērnavas jahtkluba, bet otrajā vietā ierindojās jahta Katarina Jee no Sāremā Jūrassporta savienības.

LYS III grupā (36 d.) jahta Diks (LAT 454), jahtklubs Engure, Alda Liepiņa vadībā izcīnīja 5. vietu, jahta Irisha (LAT 230), Rīga, Aleksandra Smertjeva vadībā - 13. vietu, bet jahta Paulina (S407), Jāņa Voronova vadībā - nestartēja.

ORC II grupā (15 dalībnieki) jahta Udacha (LAT 393), Latvijas jahtklubs, Sergeja Pervuškina vadībā izcīnīja 13. vietu. Uzvarēja jahta Amser Toyota St (EST 379), Kalevas jahtklubs, Margusa Žuravļova vadībā.

ORC III grupā (10 d) jahta Mahon (LAT 470) izcīnīja astoto vietu, bet jahta Reki (LAT 163) šajā posmā tehnisku iemeslu dēļ nestartēja, paliekot desmitajā vietā. Uzvarēja jahta Blanca (EST 73), Kalevas jahtklubs, Jāna Tidemana vadībā.

Par uzvarētāju ORC I grupā (10 d.) kļuva jahta Forte (EST 475) Jāka Jogi vadībā, LYS II grupā (26 d.) - jahta Brigitta (EST 295) Mika Metstala vadībā, bet Folkboot grupā (13 d.) - jahta Linda (ESTF42) Perti Nēro vadībā. Visas jahtas pārstāv Kalevas jahtklubu. Šajās grupās jahtas no Latvijas nestartē.

Visi rezultāti+

Igaunijas lielākā un senākā regate, kas šogad svin sešdesmito gadskārtu, sākās 7. jūlijā ar parādes gājienu. Pirmais sacensību posms norisinājās 8. jūlijā, kopumā piedaloties rekordlielam dalībnieku skaitam - 140 jahtām no piecām valstīm. Zem ārvalstu karoga burā 34 jahtas. Kopējais burātāju skaits šajā regatē ir 850 personas.

Muhu Väina notiks no 7. līdz 15. jūlijam sešos posmos ar noslēgumu Rīgā, kur meklējami regates pirmsākumi.