Monday, 05 June 2017 11:11

Einause izcīna absolūto uzvaru Sāremā Jūras sporta savienības regatē Optimist klasē

Agate Einause (LAT 121) distancē Sāremā Jūras sporta savienības regatē Agate Einause (LAT 121) distancē Sāremā Jūras sporta savienības regatē Foto: Purjetamise Eesti Meistrivõistlused

Ar pārliecinošu uzvaru Sāremā Jūras sporta savienības regatē (Saaremaa Merispordi Seltsi regatt) Optimist klasē Igaunijas čempionāta jauno sezonu svētdien iesāka Latvijas Optimist klases meiteņu grupas līdere Agate Einause.

Einause uzvarēja gan Optimist klases kopvērtējumā, gan U16 meiteņu ieskaites grupā.

Pilsētas jahtkluba pārstāve bija pirmā piecos no astoņiem braucieniem, pārējos izcīnot ceturto, otro un piekto vietu.

Astoņu braucienu kopsummā burātāja nopelnīja zemāko punktu skaitu gan pēc faktiskā, gan matemātiskā (viena sliktākā rezultāta atskaites) aprēķina, kļūstot par absolūto sacensību uzvarētāju kopējā un U16 meiteņu grupas ieskaitē.

Otrajā vietā ierindojās Eduards Muciņš (Rīgas jahtklubs), kurš uzvarētājai piekāpās par trīs punktiem. Uz trešā pjedestāla pakāpiena kāpa Elza Cibule (Rīgas jahtklubs), kura tāpat izcīnīja otro vietu U16 meiteņu ieskaites grupā.

 

Eduards Muciņš (LAT 71) distancē / Foto: Riina Ramst / Purjetamise Eesti Meistrivõistlused

Elza Cibule (LAT 137) distancē / Foto: Riina Ramst / Purjetamise Eesti Meistrivõistlused

Emīls Amsils (LAT 131) distancē / Foto: Riina Ramst / Purjetamise Eesti Meistrivõistlused

 

No Igaunijas burātājiem augstāko rezultātu sasniedza Angelina Ēnupa (Pērnavas j/k), kura ierindojas 4. vietā. Meiteņu ieskaites grupā Ēnupai ir 3. vieta, bet U13 un U13 meiteņu grupā - uzvara.

Sacensības norisinājās Kuresāre / Romasāres ostā no 2. līdz 4. jūnijam starp Latvijas uz Igaunijas burātājiem, kopskaitā 75. Latviju sacensībās Optimist klasē pārstāvēja 18 burātāji.

Šogad Igaunijas čempionāts Optimist klasē notiek trīs posmos - 1. Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Sāremā) - 02.-04. jūnijs, 2. Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) - 25.-27. augusts, 3. Pärnu Sügisregatt (Pärnu) - 8.-10. septembris.

Visi dalībnieki cīnās par uzvaru čempionāta kopvērtējumā, kamēr par Igaunijas čempiona titulu ir tiesīgi cīnīties vienīgi Igaunijas sportisti.

 

Optimist klases kopvērtējums (no kreisās uz labo) - Eduards Muciņš, Agate Einause, Elza Cibule / Foto: Riina Ramst / Purjetamise Eesti Meistrivõistlused

Optimist klase U16 meitenes (no kreisās uz labo)- Elza Cibule, Agate Einause, Angelina Ēnupa / Foto: Riina Ramst / Purjetamise Eesti Meistrivõistlused

Optimist klases U13 grupa (no kreisās uz labo) - Mia Lilienhala, Angelina Ēnupa, Emīls Amsils / Foto: Riina Ramst / Purjetamise Eesti Meistrivõistlused

 

REZULTĀTI - SAAREMAA MERISPORDI SELTSI REGATT  (LATVIJAS BURĀTĀJI):

1. Agate Einause (Pilsētas j/k) - 11 punkti (U16 meitenes - 1.vieta)

2. Eduards Muciņš (Rīgas j/k) - 14p

3. Elza Cibule (Rīgas j/k) - 23p (U16 meitenes  - 2.v.)

..5. Roberts Štāls - Buls (RBA/Klubs360) - 29p

6. Leila Helga Sāra Tolstika (j/k Engure) - 30p (U16 meitenes - 4.v.)

.. 9. Emīls Amsils (RBA/Klubs360) - 36p (U13 - 3.v.)

10. Eduards Pļaviņš (Rīgas j/k) - 46p

11. Kārlis Dubra (j/k Engure) - 47p (U13 - 4.v.)

.. 15. Rihards Straume (RBA/Klubs360) - 64p

.. 19. Miks Eduards Valters (Rīgas j/k) - 70p

20. Emīls Mikus Baškevics (Rīgas j/k) - 71p (U13 - 9.v.)

.. 27. Paula Laipniece (Rīgas j/k) - 95p (U16 meitenes - 12.v.)

.. 39. Ričards Mucinš** (Rīgas j/k) - 126p (U13 - 18.v.)

.. 44. Rihards Pļaviņš* (Rīgas j/k) - 168p (U13 - 23.v.)

.. 54. Paula Kristiāna Sīmane* (j/k Engure) - 213p (U16 meitenes - 17.v., U13 - 29.v., U13 meitenes - 6.v.)

..56. Tīna Fišere - Blumbrga* (j/k Engure) - 215p (U16 meitenes - 19.v., U13 - 31.v., U13 meitenes - 8.v.)

.. 61.Sibilla Strausmane* (j/k Engure) - 229p (U16 meitenes - 22.v., U13 - 35.v., U13 meitenes - 11.v.)

.. 67. Ulla Katrīna Dubra* (j/k Engure) - 235p (U16 meitenes - 25.v., U13 - 41.v., U13 meitenes - 14.v.)

* Pirmajos četros braucienos nestartēja.
** Pirmajos trijos braucienos nestartēja.

Visi rezultāti+

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE