Friday, 09 December 2016 15:34

Pasaules čempionāts burātājiem ar īpašām vajadzībām notiks Ķīles nedēļas ietvaros

Pasaules čempionāts burātājiem ar īpašām vajadzībām notiks Ķīles nedēļas ietvaros Foto: SportsTG / Para World Sailing

Ķīle (Vācija) ir izraudzīta par 2017. gada pasaules čempionāta burātājiem ar īpašām vajadzībām norises vietu, ziņo World Sailing

Čempionāts norisināsies no 20. līdz 25. jūnijam slavenās Ķīles nedēļas ietvaros.

Sacensības plānotas piecām laivu klasēm - Norlin 2.4 OD (vienas personas ķīļjahta), SKUD18 (divu personu ķīljahta), Sonar (trīs personu ķīļjahta), Hansa 303 (vienas personas ķīļjahta), kā arī Weta (daudzkorpusu jahta) klasei.

Norlin 2.4OD, SKUD18 un Sonar klasēs paredzētas atklātās disciplīnas, Hansa 303 klasē sacensības paredzētas atsevišķi sievietēm un vīriešiem, bet Weta klasē - jauktās komandas.

Hansa 303 un Weta klasē, iespējams, varētu tikt izmēģināti arī citi dalības formāti.

Para World Sailing menedžeris Massimo Dighe par vietas izvēli saka, ka tā būs lieliska iespēja parādīt plašākai sabiedrībai paraburāšanu.

Savukārt Ķīles nedēļas pasākumu vadītājs Dirks Ramhorsts saka, ka ir lepns un priecīgs par iespēju uzņemt šo čempionātu Ķīles nedēļas ietvaros, un norāda, ka darīs visu, lai šīs sacensības veicinātu burāšanas atgriešanos Paralimpiskajās spēlēs 2024. gadā.  

“Burāšanas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām iekļaušana Ķīles nedēļā vienmēr ir bijusi  daļa no tās sacensību portfolio. Pēdējos gados Ķīles pilsēta un Šlēsvigas - Holšteinas federālā zeme ir veikusi būtiskas investīcijas, lai nodrošinātu, ka pasākuma norises vieta un Ķīles Schilksee osta pilnībā būtu pielāgota cilvēkiem ratiņkrēslā”, norāda Ramhorsts.

Pēc tam, kad 2015. gadā paralimpiskā burāšana netika iekļauta 2020. gada Olimpiādē, nākamā gada pasaules čempionāts burātājiem ar īpašām vajadzībām būs neatņemama daļa no World Sailing centieniem paralimpisko burāšanu atgriezt atpakaļ Paralimpiskajās spēlēs. Ātrākais, kad tā varētu atgriezties pasaulē lielākajā sportistu forumā, ir 2024. gads.

Kā norāda World Sailing prezidents Kims Andersens, 2017. gada pasaules para-čempionāts ir galvenais federācijas notikums, kas ļaus parādīt Starptautiskajai Paralimpiskajai komitejai, kādus šoļus World Sailing ir spērusi, lai attīstītu un uzlabotu paraburāšanu.

Lai veicinātu šo procesu, World Sailing ir atvēlējusi 90 tūkstošus mārciņu (107,000 eiro) burātāju dalības atbalstam šajā čempionāta. Tāpat atbalstu sniegs arī federācijas sadarbības partneris loģistikas un pārvadājumu jomā - GAC Pindar, kas nogādās inventāru gan uz čempionātu, gan uz pasaules kausu.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE