Friday, 09 December 2016 15:18

Jahta Arabela Atlantijas rallija regates finišā otrā

Jahta Arabela Atlantijas rallija regates finišā otrā Foto: Andrey Scherban

Latvijā reģistrētā jahta Arabela (Dufour 525 Grand Large) Atlantijas rallija regatē savā ieskaites grupā (Cruising C) finišēja 2. vietā, piekāpjoties Somijā reģistrētajai jahtai Vahine (Swan 65), kas finišēja turpat 11 stundas ātrāk.

Kopvērtējumā Arabela finišā bija 24. ātrākā jahta.

Rezultāti ir aprēķināti pēc faktiskā laika. Rallijā iegūtās vietas tiks noteiktas pēc koeficientu sistēmas.

Jahta Arabela Rodnija līcī, Sentlūsijā, Karību salās ieradās 6. decembrī plkst. 12:15 (UTC) pēc turpat ceļā pavadītām 16 diennaktīm un noietām 2716 jūras jūdzēm.

Jahta komandā bija seši cilvēki, tai skaitā arī Latvijas burātājs Kristaps Dzenis (jahtklubs Auda). Komandas kapteinis ir krievu burātājs Sergejs Jeriškins.

Atlantijas rallija 212 jahtu lielā flote sacensības sāka 20. novembrī. Atkarībā no jahtas veida un dalībnieku meistarības līmeņa dalībnieki startēja 13 dažādās ieskaites grupās. Līdz šim brīdim ir finišējušas turpat 70 jahtas.

Kā ziņo organizatori, šogad rallijs kopumā ir aizritējis mierīgos laikapstākļos.

Jau rakstījām, ka par sacensību uzvarētāju pēc faktiskā laika kļuva ASV jahta Rambler 88, kura distanci no Laspalsmas de Grandkanārijās nogāja 8 dienās 6 stundās 29 minūtēs un 15 sekundēs, par 1 stundu 10 minūtēm un 15 sekundēm labojot līdzšinējo distances rekordu.