Thursday, 05 March 2015 15:55

Aicinājums atbalstīt biedrības Rīgas kuģis ieceri

No 27.līdz 29. martam, tradicionāli iezīmējot pavasara un vasaras atpūtas sezonas sākumu, Ķīpsalā notiks Baltijā lielākā izstāde, kas veltīta atpūtai uz ūdeņiem, - Baltic Boat Show.

Biedrība “Rīgas kuģis”, kas izstādē piedalīsies otro reizi, šogad sadarbībā ar daiļamata meistaru Juri Zīli iecerējusi atrādīt plašākai publikai meistara būvēto vikingu buru kuģi “Indriķi”.

No ozolkoka būvētais kuģis ir tapis laikā no 2010. līdz 2014.gadam un ir autentisks 9. gadsimta vikingu buru kuģiem. Viss, sākot no materiālu sagatavošanas līdz rasējumam, kokgriezumiem un gatavam kuģim - ir Jura Zīles roku darbs. Kuģim nosaukums ir dots par godu meistara vecvectēvam - pirmo divu latviešu Dziesmu svētku virsdiriģentam.

Izstādes laikā „Indriķi” ir plānots izvietot āra ekspozīcijā, kas vienlaikus būs arī biedrības “Rīgas kuģis” stends. Kuģis būs pirmais, kas trīs dienu garumā izstādes apmeklētājus sagaidīs un sveicinās promejot. Stendā būs sastopams arī pats meistars Juris Zīle.

Lai realizētu ieceri, biedrībai, kas dibināta 2013.gadā un tikai pamazām sāk uzņemt apgriezienus, nepieciešams finansiāls atbalsts.

Aptuvenās projekta izmaksas ir EUR 2000.

Lielāko tiesu no tām veido transporta izdevumi, jo 15m garā vikingu kuģa transportēšanai no Birzgales (Ķekavas novads), kur tas šobrīd atrodas, uz Rīgu, nepieciešams specializētais transports.

Izstāžu centrs “BT1” sniedz atbalstu ekspozīcijas laukuma nodrošināšanā 75 kv/m apmērā. Savukārt pārējā ziedojuma apmērs šobrīd ir 10% no nepieciešamās summas.

Ir zināms, ka patiesībā jau “pietiek ar nedaudz”, lai sasniegtu lielas lietas. Tāpēc, ja Tava rocība ļauj, buratajiem.lv aicina atbalstīt biedrību “Rīgas kuģis” tās centienos.

Kā atzīst biedrības valdes loceklis un koka kuģu fans Viktors Saulītis, šī iecere ir neliela daļiņa no viņu mazās misijas. Proti. Pirmais meistara Jura Zīles būvētais vikingu kuģis „ASA” aizceļoja uz Norvēģiju, bet “Indriķi” viņi vēlētos noturēt Latvijā un izstāde ir lieliska iespēja pievērst pašmāju sabiedrības uzmanību šim vērtīgajam darbam.

Atbalstīt ieceri iespējams pārskaitot ziedojumu uz biedrības kontu.

Biedrības rekvizīti :

Biedrība RĪGAS KUĢIS

Reģ. Nr. 40008211273

Konta Nr. LV35HABA0551036814476

Maksājuma mērķis: āra ekspozīcijai vikingu kuģis Indriķis Baltic Boat Show 2015 laikā.

Biedrībai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kas ziedotājiem (gan juridiskām, gan fiziskām personām) dod tiesības saņemt ievērojamus nodokļu atvieglojumus.

Ja Tev ir iespēja ieceri atbalstīt ar transportu (specializēto), lūgums, pa tiešo sazināties ar Viktoru Saulīti (tel.26344515). Viņam var taujāt arī par citiem interesējošiem vai neskaidriem jautājumiem.

Lai mazās lietas top lielas!

 

Par biedrību “Rīgas kuģis”

Biedrība “Rīgas kuģis” ir dibināta 2013.gada pavasarī un tās mērķis ir saglabāt vēsturiskās amatniecības zināšanas un prasmes koka kuģu būvniecībā Latvijā, realizējot ideju par darbojošās Senās Ostas – muzeja izveidi Rīgā pie Daugavas.

Biedrības uzdevums ir pētīt citus Latvijas un pasaules vēsturiskos kuģus un to rekonstrukciju būvniecības iespējas, popularizējot Hanzas savienības kultūrvēsturiso mantojumu, papildinot Latvijas izglītības sistēmas pasākumus jauniešu interešu izglītības veicināšanā.

Viens no biedrības virsuzdevumiem ir uzbūvēt vēsturiskā Rīgas kuģa pilna izmēra rekonstrukciju, kura būvniecība un turpmākā ekspluatācija kalpotu kā turpinājums arheologu, vēsturnieku un citu speciālistu iepriekš veiktajiem izpētes darbiem par vēsturiskajiem kuģiem.

 

 

 

Pilsētas jahtkluba jaunie burātāji ciemos pie Jura Zīles Birzgalē.

 

Biedrība "Rīgas kuģis" izstādē Baltic Boat Show 2014 laikā.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE