Wednesday, 17 February 2010 11:58

The Future of Offshore Yacht Racing

Pagajušās nedēļas izskaņā Hamburgā notika German Offshore Owners Association kopā ar vēl vairākiem organizatoriem veidotais starptautiskais burāšanas forums - International Yacht Forum. Par gaidāmo foruma programmu tikām jau rakstījuši iepriekš.

Forums, kurš savā ziņā bija iecerēts kā interesants ievadpasākums jau vasarā plānotajai IRC Baltic Open regašu sērijai, bija spējis pulcēt 11 speciālistu paneli. Plaši pārstāvēti tika jahtu dizaineri ar vairāku desmitu gadu pieredzi sacīkšu jahtu būvē gan no Lilebritānijas, kā Simon Rogers no Rogers Yacht Design ( autors Artemis 20, Class 40, Rogers IRC 56 ), John Corby no Corby Yachts ( pazīstams ar "Corby transom" ), un Mark Mills ( DK 46, Summit 40 ). Vācu jahtu dizaina namu Judel&Vrolijk (dizaineri vairākām TP 52 un daudzām no pašlaik burājošām superhahtām) pārstāvēja, vismaz Vācijā ļoti labi zināmais partneris, Torsten Conradi.

Foruma dalībnieki tika iepazīstināti gan ar IRC attīstības gaitu, gan nākotnes perspektīvām. Tāpat tika diezgan smalki analizēts gan jahtu dizaina un būvē notiekošais gan karbona un citi jauno materiālu prieksrocības un trūkumi. Dr. Olaf Günnevig no SGS iepazīstināja ar mūsdienu jahtu būves komponenšu testu iespējām un norisi.

Kopumā Forums izvērtās kā pamatīgas padziļinātas "insaideru informācijas" ieguves avots, jo reti kad ir iespējams uzdot tik konkrētus jautājumus dizainerim un brīžiem pat klausīties vairāku dizaineru diskusijas par atsevišķām tēmam. Esmu gandrīz drošs, ka katrs no foruma 220 dalībniekiem ieguva ko jaunu un noderīgu neatkarīgi no iepriekšējās pieredzes. Piebildei, un tā kā arī dalībniekiem bija arī pārpārēm iespēju uzdot sevi interesējošus jautājumus un saņemt pat ļoti kvalificētas atbildes, nākošajos forumos gribētos redzēt arī vairāk reprezentantu gan no Latvijas burāšanas elites, gan jahtu būvē iesaistīto personu loka. Forums, kā nekā bija bezmaksas. Un, vēl jo vairāk, pagaidām neko līdzīgu Latvijā neviens vēl neorganizē.

Turpmāk tiek plānots International Yacht Forum padarīt par ikgadēju pasākumu, kurš reizi gadā notiktu katrā no Ziemeļvalstīm. Latvija pagaidām nekandidē uz šo godu. Igauņi turpretī tiek minēti vismaz kā dalībnieki latviešu vietā ( oficiālajā dalībnieku sarakstā nevienu igauni gan nemanīju un pats biju skaidri piereģistrējies kā latvietis.) Bet tas jau ir personīgi un ne par to gribēju Jums stāstīt.

Iepriekšējā vakarā notiekošajās oficiālajās vakariņās tika prezentēta arī jaunā Ķīles - St. Pēterburgas regate Saint Petersbourg Challenge 2010. Šo regati organizē Latvijā dažiem jau pazīstamie Baltic Sprint Cup organizatori.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE