Friday, 31 March 2017 08:59

Reģistrācija buru jahtām būs vienkāršāka

Reģistrācija buru jahtām būs vienkāršāka Foto: sintija sīmane

Lai vienkāršotu reģistrācijas kārtību buru un sporta buru jahtām, Saeima ceturtdien, 30.martā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Jūras kodeksā. Šos atpūtas kuģus turpmāk varēs reģistrēt arī bez īpašumtiesībām.

Šādas izmaiņas dos iespēju kontroles iestādēm efektīvāk nodrošināt kuģošanas drošības noteikumu ievērošanu uz ūdens. Līdz ar vienkāršotās kārtības ieviešanu, tiks reģistrēti līdz šim nereģistrētie kuģošanas līdzekļi, teikts likumprojekta anotācijā.

Atvieglotā kārtība attieksies uz buru jahtām, kuru maksimālais garums ir lielāks par 2,5 metriem, bet mazāks par 12 metriem. Tāpat tas attieksies uz sporta buru jahtām, kuru maksimālais garums ir lielāks par 2,5 metriem un kuru klases atbilst šo jahtu klašu sarakstam. To Latvijas Jūras administrācija publicēs savā mājaslapā, pamatojoties uz burāšanas sporta federācijas iesniegtajiem priekšlikumiem.

Šādi reģistrētām jahtām kuģošana būs atļauta Latvijas iekšējos ūdeņos, kas atrodas no jūras krasta līnijas uz sauszemes pusi, un 3000 metru platā joslā no krasta līnijas uz jūras pusi Rīgas jūras līča un Baltijas jūras Latvijas piekrastes daļā. Savukārt šādi reģistrētas sporta buru jahtas drīkstēs izmantot tikai sacensībās un treniņos diennakts gaišajā laikā, nepārsniedzot jahtu klases noteikumos noteikto cilvēku skaitu uz tās.

Buru jahtas reģistrāciju bez īpašumtiesībām varēs pieteikt atpūtas kuģa valdītājs. Sīkāku reģistrācijas kārtību noteiks valdība.

Lai piekrastes zvejniekiem mazinātu administratīvo slogu saistībā ar zvejas laivu reģistrācijas apliecības atjaunošanu ik pēc diviem gadiem, turpmāk zvejas laivām izsniegs tikai reģistrācijas apliecību, paredzot neierobežotu derīguma termiņu ar konkrētiem nosacījumiem, piemēram, saglabājot prasību veikt ikgadējo tehnisko apskati. Patlaban piekrastes zvejniekiem nepieciešami divi dokumenti - īpašuma un reģistrācijas apliecība.

Latvijā kuģus reģistrē Kuģu un Ceļu satiksmes drošības direkcijas reģistros.


Avots: Saeimas Preses dienests

Izsaki savu viedokli arī Tu! Raksti komentāros! 

 

61 komentāri

 • Reulvaf Monday, 24 January 2022 16:03 Reulvaf

  cialis effects time https://www.alevitrasp.com Nevertheless back in England the public followed The Times reports of her tireless dedication When all the medical officers have retired for the night and silence and darkness have settled she may be observed alone with a little lamp in her hand making her solitary rounds.

 • Alloccula Thursday, 20 January 2022 09:02 Alloccula

  https://www.apriligyn.com Angioedema is characterized by localized edema of deep subcutaneous tissue resulting in nonpitting puffy skin with firm swelling that is more tender and burning than pruritic because there are fewer mast cellssensory nerve endings in deeper tissues see Figure

 • disaNeite Monday, 06 December 2021 03:44 disaNeite

  hydroxychloroquine 400 mg buy online

 • Swajews Saturday, 04 December 2021 19:51 Swajews

  plaquenil lupus

 • Prealia Friday, 03 December 2021 23:15 Prealia

  gabapentin for cats buy online

 • Человек паук смотреть онлайн Wednesday, 01 December 2021 11:56 Человек паук смотреть онлайн

  41955 916118 https://clck.ru/XEMJK

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE