Friday, 30 December 2016 01:35

LZS nolemj sniegt jahtklubam Auda atzinumu par tā piemērotību augstākā līmeņa sacensību rīkošanai

LZS nolemj sniegt jahtklubam Auda atzinumu par tā piemērotību augstākā līmeņa sacensību rīkošanai Foto: sintija sīmane

Latvijas Zēģelētāju savienības (LZS) valde 7. decembra sēdē nolēma “sniegt jahtklubam Auda atzinumu par tā atbilstību pasaules vai Eiropas čempionātu, to posmu, kausu izcīņas un kvalifikācijas sacensību rīkošanai”.

LZS valde bija saņēmusi jahtkluba Auda iesniegumu par atzinuma sniegšanu Nacionālās burāšanas sporta bāzes+ statusa iegūšanai.

Lai izskatītu šo jautājumu pēc būtības, LZS izveidoja atsevišķu komisiju, kuras sastāvā bija Valdis Vancovičs (Rīgas jahtklubs), Valters Romans (Usmas jahtklubs), Rihards Vaivods (Latvijas Platu25 klases asociācija) un Oskars Krūze (LZS ģenerālsekretārs).

Komisija atzina, ka jahtklubs Auda ir piemērots pasaules vai Eiropas čempionātu, to posmu, kausu izcīņas un kvalifikācijas sacensību rīkošanai.

Kādu tieši klašu un burāšanas disciplīnu sacensību rīkošanai jahtklubs Auda ir piemērots, protokolā nav norādīts.

Vienlaikus protokolā ir minēts, ka “kontekstā ar iesniegumu un tā mērķi – saņemt Nacionālās burāšanas sporta bāzes statusu, A. Dāle [LZS valdes priekšsēdētājs] iesaka jahtklubam [Auda] aktualizēt jauniešu treniņu darbu”.

Saskaņā ar likumu “Par nacionālās sporta bāzes statusu” sporta bāzes piemērotība pasaules vai Eiropas čempionātu, to posmu, kausu izcīņas un kvalifikācijas sacensību rīkošanai ir viens no nosacījumiem nacionālās sporta bāzes statusa iegūšanai. Šī atbilstība ir jāapliecina vismaz vienai attiecīgā starptautiskā sporta federācijai vai šīs federācijas vārdā tam pilnvarotai Sporta likumā noteiktajā kārtībā atzītai attiecīgā sporta federācijai.

Nacionālo sporta bāzu statusa piešķiršanas mērķsi ir radīt apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un citās sporta sacensībās, kā arī starptautisku sporta sacensību norisei Latvijā.

LZS valdes sēdes protokoli ir skatāmi federācijas mājas lapā šeit+

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE