Wednesday, 21 December 2016 11:27

World Sailing tehniskie kursi treneriem Latvijā bija unikāls projekts

World Sailing tehniskie kursi treneriem Latvijā bija unikāls projekts Foto: Oskars Krūze

Novembra sākumā Rīgā notikušie Pasaules burāšanas federācijas (World Sailing) otrā līmeņa tehniskie kursi treneriem bija unikāls projekts, portālam burātājiem.lv atklāja Latvijas Zēģelētāju savienības valdes priekšsēdētājs Ansis Dāle.

Dāle skaidro, ka World Sailing is svarīgi, lai apmācībās piedalītos treneri no visiem burāšanas veidiem, bet World Sailing dalībvalstīs, tādas ir 145, kurās notiek šādi kursi, koncentrējas galvenokārt uz klasiskās burāšanas, pamatā švertlaivu treneru apmācību.

Latvijā kursos tika aptverti visi Worlds Sailing pārraudzībā esošie Olimpiskie burāšanas veidi - klasiskā burāšana un vindsērfings, tāpat arī tika piesaistīti kaitsērfinga treneri. Šāds apmācību modelis esot līdz šim nebijusi pieredze arī World Sailing praksē.

Dāle norāda, ka kursi Latvijā organizēti šādā veidā, jo visi šie burāšanas novirzieni Latvijā esot aktuāli: “Mēs iekļāvām laivu, vindsērfinga un kaitsērfinga treneru apmācību, jo šīs klases ir  svarīgas mums, kā arī ir stratēģiskās World Sailing nākotnē, piemēram, 2018. gada Jaunatnes Olimpiādes klases”.

Šajās spēlēs, kas notiks no 1. līdz 12. oktobrim Buenosairesā, Argentīnā, paredzētas trīs disciplīnas - vindsērfings (zēnu, meitenes) Techno293+ klasē, kaitsērfings (zēni, meitenes) IKA Twin Tip Racing, kā arī burāšana jauktajā daudzkorpusu jahtu klasē Nacra15, kas savu debiju piedzīvoja šā gada pasaules jaunantnes čempionātā Jaunzēlandē.

“Treneri, kuri piedalījās [kursos Latvijā], bija ļoti apmierināti. Plānojam šo [apmācību ciklu] novest līdz galam ar World Sailing trešā līmeņa kursiem [World Sailing tehnisko treneru apmācību noslēdzošais  līmenis], kā arī, iespējams, akreditēt World Sailing treneru apmācības sistēmu Latvija,” atklāt Dāle.  

Otrā līmeņa treneru kursi Latvijā notika no 4. līdz 8. novembrim. Tos apguva sešpadsmit Latvijas burāšanas, vindsērfinga un kaitsērfinga treneri.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE